19. březen 2017, 08:49

Kolín - Zázrak se nekonal. Basketbalisté Kolína v letošní sezoně ani na čtvrtý pokus nedokázali zdolat Nymburk. Naposledy s několikanásobným mistrem prohráli v rámci šestého kola nadstavbové části 74:84. Ve skupině A1 Medvědi na první výhru stále čekají. V tabulce jim patří šestá příčka.

„Nymburk vyhrál zaslouženě. Téměř celý zápas vedl,“ přiznal trenér Kolína Predrag Benáček.

Vítězství je pro nás důležité. Každý tým, který přijede do Kolína, to tu nemá lehké. S naším vítězstvím jsem spokojený,“ řekl po utkání trenér Nymburka Ronen Ginzburg.

Poslední duel těchto dvou soupeřů v hale Spojů zvedal diváky ze sedadel. Kolín byl blízko senzace. Nakonec těsně prohrál, byť většinu času vedl. Tentokrát to byl podobné, akorát s tím rozdílem, že za delší konec provazu tahal Nymburk.

Mistr si postupně budoval náskok. Za patnáct minut po koši Peterky poprvé vedl dvouciferným rozdílem (27:38). Náskok ho uspokojil, hráči Kolína začali vystrkovat růžky. Po Dixonově koši s faulem stáhli manko na rozdíl čtyř bodů (41:45). Na menší rozdíl se ale nedostali. Naopak, hosté devíti body v řadě opět odskočili. Stav po dvaceti minutách byl 41:54.

Vstupovali jsme do zápasu s tím, abychom zastavili jejich rychlý protiútok, a to se nám nepovedlo. Bohužel jsme v první polovině předvedli několik ztrát a z těch jsme dostali několik jednoduchých košů,“ posteskl si pivot Kolína Garret Kerr.

Poločasová přestávka se pro Kolín málem stala osudnou. Za tři minuty hry byl rozdíl ve skóre jednadvacet bodů (43:64). Vypadalo to bledě. Domácí borci větší propast ale nedovolili. Náskok soupeře začali umazávat. A to výrazně. Zaznamenali jedenáct bodů v řadě. Postupně se trefili Skinner (dvě šestky), Horák, Skinner (trojka), Kerr a Bakič. Skvělou sérii přerušil až Sant – Roos.

Třetí čtvrtina byla zajímavá ještě z jednoho pohledu. V jednu chvíli to totiž vypadalo na malé univerzitní mistrovství USA. Kromě Horáka, Hrubana a kubánského čahouna Roose byli na palubovce pouze zástupci Spojených států.

Do čtvrté čtvrtiny nastupovali Medvědi s devítibodovým mankem. Toto herní období už žádné drama nepřineslo. V průměru byl rozdíl mezi oběma týmy desetibodový, a ten také na konci utkání zůstal.

Ve druhém poločase jsme se vrátili do zápasu dobrou obranou a klidným útokem, ale Nymburk je výborný tým. Proměnil několik střel a vyhrál,“ konstatoval Garret Kerr.

„Nymburk vedl po celý zápas, místy i o 20 bodů, ale důležité pro nás je, že jsme zápas nevzdali a že jsme to opravdu odehráli do konce. Hlavně druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší,“ podotkl Predrag Benáček.

Kdykoliv hrajeme s Nymburkem, máme za úkol zabránit mu v rychlém protiútoku a donutit ho hrát postupný útok. V tu chvíli máme šanci. Dnes jsme to nedokázali hlavně v prvním poločase. Dostali jsme z protiútoku mnoho lehkých košů, hlavně na začátku první čtvrtiny. Bylo to hlavně díky rychlosti a síle nymburských hráčů. Ve druhém poločase jsme změnili obranu, to přineslo ovoce a trochu jsme skóre udělali pro nás příznivější,“ dodal Benáček.

Po většinu zápasu jsme zápas kontrolovali, ale neudělali jsme ten krok, abychom se dostali přes dvacetibodové bodové vedení. Ve druhém poločase začal Kolín praktikovat zónovou obranu a my jsme měli hodně otevřených střel. Netrefili jsme a tím se Kolín dostal na dostřel,“ upozornil Ronen Ginzburg.

Myslím si, že i když je konečné skóre vysoké, tak jsme neměli úplně dobrý den v útoku, a to hlavně ve druhém poločase. Kolín vytáhl zónu a my jsme se nedokázali trefit a to zapříčinilo, že zápas byl vyrovnaný do konce. Kolínu patří velký, který se dokázal vrátit, trefil nějaké střely a stáhl to na přijatelný rozdíl. Myslím, že to byl hezký zápas, hlavně pro fanoušky,“ uvedl křídelní úročník Nymburka Vojtěch Hruban.

Body Kolína: Skinner Lee Edward 16, Dixon Chris 14, Machač David 10, Bakić Bojan 9, Horák Ladislav 9, Hunt Jimmie 9, Kerr Garret 7, Bálek David 0, Číž Adam 0, Harčár Pavel 0, Rovenský Lukáš 0, Vocetka Michal 0

Body Nymburka: Sant-Roos Howard 21, Meier Anthony 17, Hruban Vojtěch 14, Lawrence Eugene Elliot 11, Benda Petr 6, Holt Stephen 5, Kříž Martin 4, Peterka Martin 2, Svoboda Matěj 0, Welsch Jiří 0