Kutná Hora vydolovala ze zápasu s TJ Velké Hamry důležité tři body!

28. září 2021, 12:38

Kutná Hora – Fotbalisté divize C měli o svátečním volnu v programu předehrávku 15. kola: Na hřiště Sparty Kutná Hora do Lorce dorazil po Čáslavi další tým z popředí tabulky – TJ Velké Hamry:

Kutná Hora – Velké Hamry 2:0 (1:0)

Domácí přestali úvodní sérii několika rohů soupeře a také jeho příležitosti: V 15. min. si Žitka vyvedl míč po hranici velkého vápna, ovšem v závěru své akce pálil vedle. Ve 27. min. po liknavé rozehrávce Kutné Hory brankář Malý řešil tvrdou ránu Rudolfa a Šohaj z dorážky mířil naštěstí pro domácí vedle. Závěr první půle se ale Spartě povedl náramně: Ve 40. min. se obrana hostů rozestoupila před Cimrem, který ale levačkou balón dobře netrefil a střílel vysoko nad. Vše si vynahradil vzápětí: Jeníček vysunul Wolfa, který v rozhozené obraně soupeře předložil míč Cimrovi, a ten otevřel skóre – 1:0.

Hned zkraje druhého poločasu mohl domácí vedení pojistit Pleva, ovšem další minuty patřily hostům. Ti se nastěhovali na polovinu Sparty a s domácími to nevypadalo dobře. Hráče z Velkých Hamrů ale zradila finální přihrávka anebo přesnější koncovka, a tak po dlouhých minutách obléhání Malého branky mohli zaútočit také Kutnohorští: Veselého přihrávku Cimr pustil za sebe a Marek trefil přesně k tyči – 2:0! Zbytek zápasu už si domácí pohlídali a připsali si tak velmi důležité tři body!

„Tři body jsou od nás dnes poctivě odehrané a odbojované,“ upozornil trenér Kutné Hory Jan Holík. „Soupeř byl kvalitní v kombinaci, měli jsme i štěstí, že dnes neměl svůj den ve finální fázi,“ přiznal a pokračoval: „My jsme čekali na příležitosti, které přišly. V první půli jsme dali pěkný gól, škoda, že Kuba Pleva na začátku druhé půle to hned nepotvrdil. I potom soupeř dobře kombinoval, my jsme dobře bránili, snažili jsme se být poctiví a čekali na další šanci, která přišla. Dnes jsme vyhráli zaslouženě.“

Proti sobotnímu duelu trenér udělal hned čtyři změny v sestavě. „To je normální rotace, mladší hráči v divizi nabírají zkušenosti, za což jsem rád, je to také podpořené snahou a kvalitním výkonem,“ vysvětlil Jan Holík.

Branky: 40. Cimr, 76. Marek. Rozhodčí: Lafek – Gunitš, Les. ŽK: Nekvinda. Diváků: 150. Kutná Hora: Malý – Prokůpek (46. Saulich), Bílek, Jeníček, Marek – Piskač (60. Zelenka), Veselý (90.+1 Exner), Nekvinda, Pleva (60. Tichý) – Wolf – Lib. Křelina (33. Cimr). Trenér Jan Holík. Velké Hamry: Klement – Macháček (71. Radzinevičius), Váňa, Černý, Štěpánek – Kováčik, Krejčík, Javůrek (71. Hrušovský), Žitka (86. Kozák) – Šohaj (81. Janda), Rudolf. Trenér Zdeněk Bryscejn.

1 Vysoké Mýto 9 8 0 0 1 27:6 24
2 Kolín 9 6 0 0 1 25:14 20
3 Velké Hamry 10 5 0 0 3 24:15 17
4 Čáslav 9 5 0 0 3 16:15 16
5 Poříčany 9 5 0 0 4 15:18 15
6 Benátky n. J. 9 3 0 0 2 16:10 13
7 Letohrad 9 3 0 0 3 14:12 12
8 Trutnov 9 4 0 0 5 14:20 12