Kutná Hora získala první tři jarní body doma, také díky nemohoucnosti soupeře

18. březen 2023, 12:45

Kutná Hora – V rámci 18. kola krajského přeboru se fotbalisté Sparty Kutná Hora v sobotu představili poprvé na jaře svým fanouškům: Na svém hřišti přivítali svého loňského soupeře z divize, FC Horky, když podzimní duel žádnou branku nenabídl:

Kutná Hora – Horky 4:1 (2:0)

První čtvrthodinka diváky asi moc nenadchla: Viděli hlavně plno soubojů uprostřed hřiště, oba gólmani byli bez práce až do 17. min. To po chybě v hostující rozehrávce zachytil míč Wolf, prostrčil ho Lib. Křelinovi, jehož zakončení ale skončilo na gólmanovi Jírovi. Vzápětí přetažený roh Pleva vracel hlavou do pokutového území, kde zahrál rukou Ngantsie a Wolf z pokutového kopu otevřel skóre – 1:0. Ve 32. min. si domácí vedení pojistili, když Lib. Křelina posunul balón Strnadovi, který povedenou akci zakončil druhou brankou – 2:0. Před gólmana Malého se hosté pořádně dostali až v poslední čtvrthodince: Ve 38. min. Eichler vysunul Milnera, proti jehož zakončení byl Malý na zemi včas a kutnohorský gólman si poradil i ve 41. min. s ne příliš umístěnou ranou Eichlera.

Druhou půli Sparta začala skvěle, když už ve 47. min. Lib. Křelina zvýšil na 3:0! Na dlouhé minuty ale potom domácí vypadli z role a jenom díky nemohoucnosti soupeře v koncovce si drželi bezpečný náskok. Rychlý brejk Livory v 59. min. skvěle zastavil gólman Malý a vzápětí Váňa netrefil jeho odkrytou bránu! Další čistou šanci si hosté připravili v 61. min., Černému ale radost překazil opět gólman Malý a Eichler opět netrefil prázdnou bránu! V 68. min. další průnik Livory skončil u gólmana Malého, hosté se dočkali až v 70. min.: Machů poslal z trestného kopu centr až před bránu Sparty a míč z kopačky Prokeše prošel po zemi až do sítě – 3:1. V 81. min. křižný míč před bránu domácích proskákal na zadní tyč k Eremiášovi, který opět prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Definitivní rozuzlení tak přinesla 85. min., kdy Strnad z trestného kopu na přední tyč z rohu velkého čtverce překvapil gólmana Jíru – 4:1.

„V prvním poločase jsme byli jasně lepší, to se odrazilo i na skóre,“ začal zápas hodnotit Miloš Malina, sportovní manažer Sparty Kutná Hora. „Naštěstí jsme dali zkraje druhého poločasu třetí gól, který podle mě zápas rozhodl,“ upozornil. „Potom jsme na dvacet minut vyloženě odpadli a soupeř byl lepší,“ přiznal a dodal: „Naše vítězství je zasloužené.“ Kutnou Horu v zápase držel brankář Petr Malý. „Šance určitě pochytal,“ souhlasil Miloš Malina.

Za týden se Kutná Hora představí opět doma, tentokrát přivítá FC Velim. „To bude jiná káva,“ uvědomuje si manažer a navázal: „Je to favorit soutěže se silným kádrem, bude to pro nás hodně těžké utkání.“

Branky: 19. pok. kop Wolf, 32., 85. Strnad, 47. Lib. Křelina – 70. Prokeš. Rozhodčí: T. Drábek – Orálek, Prosr. ŽK: Wolf, Němec – Ngantsie, Macek, Kaiser, Eichler. Diváků: 100. Kutná Hora: Malý – Čičatka, F. Čáp, Franc, Vokoun (46. Piskač) – Pleva (66. Šámal), Strnad, Wolf, M. Exner – Honc (79. Cimr), Lib. Křelina (58. Němec). Horky: Jíra – Macek, Foungala, Ngantsie (46. Váňa) – Eichler, Machů – Novotný, Černý (66. Prokeš), Kasier (66. Eremiáš) – Livora, Milner. Trenér Martin Zamazal.

1 Hřebeč 17 12 0 0 4 43:25 37
2 Nespeky 16 11 0 0 2 31:12 36
3 Sokoleč 16 11 0 0 4 39:26 34
4 Velim 15 8 0 0 5 35:22 26
5 Povltavská FA B 15 8 0 0 6 37:30 25
6 Sedlčany 16 7 0 0 6 41:33 24
7 Kutná Hora 17 7 0 0 7 30:36 24
8 Mnichovohradišťský SK 16 6 0 0 5 31:26 23