Nedělní domácí mistrovský zápas kutnohorských házenkářů je odložen!

3. prosinec 2021, 06:47

České Budějovice - Házenkáře Sparty Kutná Hora čekalo minulý víkend mistrovské utkání předposledního - 10. kola 2. ligy mužů JVČ, ke kterému nastoupili ve sportovní hale týmu TJ LOKOMOTIVA České Budějovice.

Loko České Budějovice - Sparta Kutná Hora 33:23 (15:12)

Domácí, po devíti odehraných kolech druzí, měli bilanci 7 vítězství - 2 porážek a zisk 14 bodů, SPARTA na místě sedmém s bilancí 4 domácích vítězství - 5 venkovních porážek a ziskem 8 bodů. Do sobotního utkání tak nastupovala domácí Lokomotiva určitě v roli vysokého favorita.

A tuto roli potvrzovali domácí od úvodních minut sobotního utkání. SPARTA se sice ujala z prvního útoku vedení 0:1, v dalších minutách se ale jen sporadicky prosazovala proti dobré obraně domácích. Ti v 6.minutě přešli do vedení 3:1, v 10.minutě byl stav 6:3, v 15. minutě 9:4 a ve 22.minutě již dokonce 13:5. Ale SPARTA v závěru poločasu zabojovala, nejprve 4 brankami v řadě snížila do 28.minuty na 13:9 a potom 2 brankami v poslední minutě dokonce na 15:12. Tříbrankový rozdíl byl v poločase pro hosty celkem přijatelný výsledek na to, že domácí již vedli o 8 branek.

Avšak začátek 2.poločasu byl pro další vývoj utkání hodně důležitý, bohužel SPARTĚ příliš nevyšel. Nejprve padly 2 rychlé branky na obou stranách, ale poté domácí 5 brankami v řadě v rozmezí 32.-36.minuty odskočili na 21:13 a následně do 48.minuty zvýšili již na 26:16 a bylo o osudu utkání vlastně rozhodnuto. SPARTA sice ještě dokázala snížit do 53.minuty na 27:21 a měla několik dalších šancí, ty však zůstaly nevyužity a byli to naopak domácí, kteří dokázali trestat. V poslední pětiminutovce opět navýšili své vedení na konečný rozdíl 10 branek, když SPARTU porazili zaslouženě v poměru 33:23. V sobotním utkání byli herně lepší a potvrdili své průběžné 2.místo v druholigové tabulce.

SPARTA tedy ani v posledním podzimním venkovním utkání nedokázala bodovat. Opět nastupovala s poměrně prořídlým kádrem se 2 brankáři a 8 hráči do pole, a to se do konečného výsledku zákonitě promítlo. Někteří hráči hlavně v průběhu 2.poločasu postupně fyzicky odcházeli a na nějaký obrat v utkání již nebylo sil. Bohužel, tak tomu bylo ve většině podzimních venkovních utkání.

Prvních cca 13.minut utkání odchytal dorostenec Valeš, z 9 střel obdržel 8 branek, 1 zastavil blok obrany a byl tudíž bez zákroku. Zbytek utkání odchytal Šimáně / se zraněným loktem i zápěstím /, připsal si 11 zákroků a měl úspěšnost 30,6%. V některých fázích utkání tým výrazně podržel.

Hráčům v poli nelze upřít snahu, soupeř byl ovšem výrazně lepší. K vidění tentokrát nebylo až tolik technických chyb - celkem 11, oproti tomu 7 zisků míčů. Celkově měl tým střelbu 52 - 23 = slabá úspěšnost 44,2%. 4 střely skončily v blocích domácí obrany, 4 šly mimo, hned 7 jich skončilo na tyčích domácí branky a 14 jich pochytal domácí brankář. A střelba jednotlivých hráčů SPARTY byla dle úspěšnosti následující: Polívka 8-5, Pícha 11-6, Novák 4-2, Hovorka 7-3, Jeníček 10-4, Klouček 5-1, Falge 7-2. Hrající trenér Šnajdr se do zakončení tentokrát nedostal.

Domácí brankář si tedy připsal 14 zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Potůček, autor 13 branek, na kterého obrana SPARTY nedokázala najít po celé utkání recept.

Jinak utkání bylo velmi slušné a korektní z obou stran, o čemž ostatně svědčí pouhé 2 žluté karty udělené po jedné na obou stranách a to již ve 4.minutě na straně hostů a o minutu později na straně domácích.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:
V Budějovicích jsme sice byli v o něco lepší sestavě než minulý týden, ale stejně to nestačilo na dobrý výsledek. Nedůsledná obrana, bezzubost v postupném útoku a zbytečné chyby. S týmem jako jsou Budějovice musíme hrát sebevědomě a bez respektu, to se nám dařilo bohužel pouze v druhé polovině prvního poločasu. Jinak jsme za soupeřem zaostávali. To není výtka těm, kteří na zápase byli, ti odvedli maximum, ale s předním týmem soupeře se zkrátka nedá hrát se dvěma hráči na střídání. Zkrátka v posledním zápasu proti Třeboni musí všichni zapomenout na své různé problémy a nedostatečnosti a všichni se musíme soustředit na uhájení domácí neporazitelnosti.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/, Valeš /br/ - Pícha 6, Polívka D. 5, Jeníček 4, Hovorka 3,Falge 2, Novák 2, Klouček 1 a Šnajdr. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 0 – 0, SEDMIČKY: 1/1 – 2/1, ROZHODČÍ: Směja - Halada, DIVÁCI: 50.

Ostatní výsledky 10. kola:
JISKRA Havlíčkův Brod - SOKOL Úvaly odloženo, SOKOL Dolní Cerkev - LOKO Vršovice 27:26, JISKRA Třeboň – SOKOL Nové Veselí „B“ 25:29, 1.HC Pardubice - HBC Strakonice 1921 „B“ 26:31, HK SLAVIA Praha - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí / přeloženo na 11.12 /.

Další program:
Podzimní část 2. ligy mužů JVČ měl zakončit tým SPARTY Kutná Hora v neděli 5.prosince domácím utkání posledního 11.kola, ve kterém měl přivítat ve sportovní hale Klimeška dalšího jihočeského soupeře JISKRU Třeboň. Ale pozor – utkání je odloženo a bude se dohrávat v náhradním termínu, zřejmě v lednu 2022.