Novopečený dědeček Radek Förster dovedl uhlíře k remíze v derby se Suchdolem

14. květen 2022, 16:11

Uhlířské Janovice – Krátce po obědě nastoupili fotbalisté FK Uhlířské Janovice k zápasu 23. kola I. B třídy, skupina D, když na domácím hřišti přivítali soupeře ze Suchdola. Domácí trenér Radek Förster, který slavil narození vnuka Jonáše, se musel spokojit s jedním bodem za remízu 1:1:

U. Janovice – Suchdol 1:1 (0:0)

V samotném utkání se jako první do střelecké listiny zapsal Lukáš Laštovka, když zúročil těsně před přestávkou centr za obranu. Domácí srovnali až v samotném závěru, když hosté při rohovém kopu zapomněli na Kopeckého, který hlavou stanovil konečný výsledek na 1:1.

Uhlíři jsou rádi za jeden bod, když v 89. min. po rohovém kopu srovnal hlavou Kopecký. „Pořád se trápíme, nevytváříme si vůbec žádné šance. Gól jsme tam dotlačili silou vůle,“ rozebral zápas trenér FK Uhlířské Janovice Radek Förster, který jako čerstvý dědeček slavil narození vnuka Jonáše.

Suchdolští ze zápasu venku sice berou jeden bod, ten má ale hořkou příchuť. Domácí srovnali dvě minuty před koncem! „Kluci už nemohli, prostřídali jsme. U gólové situace zrovna byli kluci, kteří nejsou tak zkušení. To se stane, ale škoda. Byly by to dobré dva body navíc,“ uvedl trenér Suchdola David Čižinský. „Hráli jsme disciplinovaně a soustředěně, naše hra byla taková, jakou jsme chtěli. Domácí se tam těžko dostávali, neměli skoro žádné šance. Pro jsou možná škoda i některé brejky – byli jsme nepřesní a nedokázali je využít. Vedení jsme mohli možná pojistit,“ rozebíral zápas.

Branky: 89. Kopecký – 43. L. Laštovka. Rozhodčí: Trumpus – Pechar, Šim. Pipek. ŽK: Volný. Diváků: 63. U. Janovice: Kopecký (46. Srba) – Bílek, Zadražil, D. Randlíszek, J. Kopp – Doubrava (68. D. Kulhánek), Beneš, Čermák, M. Svoboda (90. Rejhon) – N. Marek (79. Topinka), Srba (46. Kopecký). Trenér Radek Förster. Suchdol: Čižinský – Zelený (65. Dobeš), Volný, Gallistl, Vojáček – Herout, Böhm, Biroš – Pacák (57. D. Laštovka), L. Laštovka, Mich. Kruliš (83. Králík). Trenér David Čižinský.