Pohárové drama v Červených Janovicích: Postup si v penaltách vybojovali uhlíři!

12. červen 2021, 20:47

Červené Janovice - Ke čtvrfinálovému zápasu pohárové soutěže O stříbrný míč dorazili na hřiště Červených Janovic fotbalisté FK Uhlířské Janovice.

Č. Janovice - U. Janovice 2:2 (1:0)

Po opatrném začátku se jako první osmělili hosté, když v 17. min. D. Marek z trestného kopu lehce zaťukal na břevno domácí brány. Ve 28. min. Dvořák vysunul za hostující obranu Kadlece, který ale trefil jen nohy gólmana Záruby. Jenže po jeho rohu Jiránek na přední tyči dostal domácí do vedení - 1:0. A vedení Červených Janovic mohlo být před přestávkou ještě výraznější, ovšem Záruba skvěle vytáhl hlavičku Kacafírka.

Hosté gólové manko vymazali už na začátku druhého poločasu, kdy slavil úspěch důraz dotírajícího Jelínka - 1:1. Před tím ale Jelínek N. Markem recept na brankáře Honse nenašli a velké emoce vytryskly v 51. min. po nešetrném zákroku D. Kulhánka na unikajícího V. Kadlece. Vedení si Červené Janovice vzaly zpět v 72. min: Nejprve zahrávali uhlíři rohový kop a N. Marek hlavičkoval jen do gólmana Honse, byl z toho ovšem domácí brejk, který zakončil Kadlec -2:1.

Hra nabírala na obrátkách a diváci se měli na co dívat: V 78. min. pronikajícího N. Marka už ve vápně čistě zastavil Daniel Uher, v 80. min. na druhé straně pěknou ránu Jiránka vytáhl Záruba. V 83. min. se Jelínek prosadil po rohovém kopu a zadělal tak na dramatické vyvrcholení zápasu - 2:2. V 86. min. tvrdou Novákovu ránu z levé strany vyrazil Záruba, o chvíli později Vavřina zase po rohovém kopu poslal hlavou míč jen do tyče a zámezí. Domácí vrhli všechny síly do útoku, ovšem ke kýžené brance nevedla ani série rohů, ani střela Daniela Uhra a tak o postupu musely rozhodnout pokutové kopy.

V základní sérii pátou penaltu nedal Jelínek a Vavřina mohl poslat Červené Janovice do semifinále. Záruba však jeho pokus vystihl a kopalo se dál. V penaltách se vystřídali všichni hráči, včetně gólmanů a tak si někteří penaltu vyzkoušeli dvakrát. Penaltový rozstřel skončil ve třinácté sérii, když N. Marek uspěl, ovšem druhou penaltu Jiránka Záruba chytil!

"Hráli jsme se suverénně nejlepším soupeřem, se kterým jsme se potkali za jeden a půl roku, po který budujeme v Červených Janovicích tým," upozornil trenér Červených Janovic Štěpán Kacafírek. "Vyrovnaný zápas rozhodly penalty, kopali i brankáři a už to bylo o štěstí," řekl a dodal: "Nikomu není co vytknout, od fanoušků, po hráče i rozhodčí, zápas byl výborný a děkujeme všem, kteří k němu přispěli. S pokorou gratulujeme soupeři a přejeme, ať se mu v poháru daří."

I když oba týmy dělí jedna soutěž, radovali se uhlíři z postupu do semifinále jak se patří. "Penalty byly třešničkou na dortu," uvedl trenér Uhlířských Janovic Radek Förster. "První poločas jsme ale nehráli dobře," vrátil se k zápasu a pokračoval: "Nevyhovovalo nám malé hřiště a nakopávané míče domácích. Nehráli jsme svou hru, do druhého poločasu jsme prostřídali, změnili trochu rozestavení a docela se to povedlo. Děkuji hráčům i soupeři za povedený zápas."

Pokutové kopy 11:12. Branky: 28. Jiránek, 71. Kadlec - 55., 83. Jelínek. Rozhodčí: Řípa - D. Zoufalý, Chalupa. ŽK: Kadlec - Zadražil, Kopecký, D. Kulhánek. Diváků: 472. Č. Janovice: Hons - Dvořák, Bouma (76. Kubík), Řepka, Vavřina - Chvála (81. J. Špitálník), Jiránek, Dan. Uher, Novák - Kadlec (85. Dav. Uher), Kacafírek (81. T. Panenka). Trenér Štěpán Kacafírek. U. Janovice: Záruba - Barták (81. Srba), Zadražil, M. Novotný, J. Kopp - R. Tancer (76. Čermák), D. Randlíszek, Kopecký (46. N. Marek), D. Marek (43. D. Kulhánek), Jelínek - Vyhnánek. Trenér Radek Förster.

Další sobotní zápas čtvrfinále soutěže O stříbrný míč

Zbraslavice - Nové Dvory 0:1 (0:0)
Branka: 62. A. Kokeš. Rozhodčí: Procházka - Šimon Pipek, K. Kafka. Bez karet. Diváků: 50. Zbraslavice: Verner - Semerád, Herčík, L. Winkler (46. J. Červinka), M. Veselý, Havránek, J. Veselý (63. Ečer), Březina, Kracík (76. Magat), J. Winkler, D. Klečák. N. Dvory: Štěpnička - Veselý, A. Kokeš, Hruška, J. Rejthárek, Kosprd, Marek, P. Růžička, Víšek, Melezínek, Šoltýs (65. V. Melša).