Před startem divize Kutná Hora sehrála generálku v sobotu v Třemošnici

24. červenec 2021, 13:14

Třemošnice – Letní příprava prvního fotbalového celku Sparta Kutná Hora je u konce: Za týden zahájí divizi 2021–2022, skupina C na hřišti v Náchodě, a tak si v sobotu zajel ke generálce na hřiště celku Pardubického kraje – ŽSK Třemošnice:

Třemošnice – Kutná Hora 0:2 (0:2)

Hosté se ujali vedení po standardce Wolfa, kterou hlavou usměrnil do séítě Bílek – 0:1. Druhou branku Kutnohorští přidali před přestávkou, když útok z levé strany zakončil přesnou přihrávkou Marek a Cimr uklidil balón do sítě – 0:2. Domácí se mohli prakticky po rozehrání dostat do hry kontaktní brankou, jenže po standardce Vančuru z blízkosti vychytal Malý a odražený míč Tomiška prakticky z malého vápna poslal nad!

Druhý poločas přinesl dvě velké příležitosti Sparty, které už zůstaly bez gólového efektu. Nejprve v 77. min. po rychlém protiútoku Franc v šestnáctce domácích vyzval Piskače, který ale zakončil slabě a nepřesně. V 89. min. potom Piskač pěknou kolmicí středem obrany vysunul Tichý, jehož Žďánský tváří v tvář vychytal a z akce byl jen roh.

Konečně zápas s nulou vidí jako pozitivum trenér Kutné Hory Jan Holík. „Šance, které jsme v zápase měli, musíme v soutěži proměňovat. Podobné příležitosti budou rozhodovat,“ uvědomuje si. V generálce ale opět nemohl postavit kompletní sestavu – kvůli dovolené totiž chyběli Zelenka a Nekvinda. „V prvním poločase už jsme tam viděli věci, které bychom chtěli hrát,“ naznačil kouč a dodal: „Musíme hru zlepšit ve všech fázích, je před námi ještě hodně práce.“

Branky: 12. Bílek, 40. Cimr. Rozhodčí: Řípa – Müller, Pospíšil. Bez karet. Třemošnice: Žďánský – Mocanu, Malý, P. Šindelář, M. Šindelář, Tomiška, Vančura, Filip, Mejtský, Forman, Jelínek (Picios, Jablečník). Kutná Hora: Malý – Saulich (85. Prokůpek), Jeníček, Franc, Marek (85. Kolůvek) – Bílek – Veselý, Wolf (75. Tichý), Piskač, Pleva (68. Hradílek) – Cimr (62. Lib. Křelina). Trenér Jan Holík.