Basketbalisté Kolínsko-Kutnohorského BK postoupili do semifinále druhé ligy!

1. duben 2022, 06:08

Kutná Hora/Kolín - Poslední březnový víkend byl ve znamení začátku play-off basketbalové II. ligy mužů. Hráči Kolínsko-Kutnohorského BK postoupili po dvou zápasech se Sokolem Žižkov do semifinále soutěže! I když nedělní zápas těsně prohráli, o postupujícím rozhodl rozdíl ve skóre po dvou zápasech, který jasně vyzněl pro hráče BK:

Sokol Žižkov : Kolínsko – Kutnohorský BK  61 : 105 (25:24, 42:58, 51:85)
Na sobotní zápas trenér postrádal hned několik hráčů základní rotace – Kosík, Nečas, Vacek, Grmolenský atd. K dispozici měl tak jen 9 hráčů. Začátek utkání byl velmi vyrovnaný, kdy hosty bodově táhl hlavně Novák, který za prvních 11 minut nastřílel neuvěřitelných 21 bodů. Poté se bodově přidali ostatní hráči a dařilo se i v obraně. V poločase byl rozdíl již 16 bodů. Do druhého poločasu šli hráči s tím, že náskok do nedělní odvety si chtějí odvézt co nejvyšší. Domácí, kteří byli vývojem utkání evidentně zaskočeni jen marně zastavovalo útoky hostů a konečný rozdíl ve skóre se zastavil na úctyhodných 44 bodech!

Oběma týmům tak bylo jasné, že nedělní zápas se bude dohrávat jen z povinnosti.

Body BK: Merta 29, Novák 25 (1), Kocourek 17, Fišera 13 (2), Němeček 11 (2), Somberk 5, Prušinovský 3 (1), Koláčný 2, Aufrecht. Body Žižkov: Šeda 13, Bálek 9, Malý 9, Srna 8 (2). TH: 17/9 – 25/15. Fauly: 20 - 20. Trojky: 4-6.

Kolínsko – Kutnohorský BK : Sokol Žižkov  92:93 (16:22, 46:50, 69:70)
K nedělní odvetě přijeli Žižkovští překvapivě v plné sestavě zato hráčům BK chyběl oproti sobotě ještě Fišera. Na začátku utkání se hosté dostali do mírného, které si drželi prakticky celý zápas. V poslední čtvrtině se domácí tým dostal do vedení avšak v závěru zápasu Žižkov opět překlopil vedení na svou stranu a utkání vyhrál nejtěsnějším rozdílem. Po celé utkání dominovaly útoky nad obranou čemuž odpovídá i výsledné skóre.

Body BK: Novák 21 (3), Somberk 21 (2), Merta 16, Němeček 12 (2), Koláčný 10 (2), Kocourek 8, Prušinovský 4, Aufrecht. Body Žižkov: Šeda 24, Srna 21 (4), Malý 14, Civín 12 (1), … TH: 32/17. Fauly: 16/10. Trojky: 9-7.

Semifinálovým soupeřem hráčů Kolínsko – Kutnohorského BK je vítěz základní části BA LYNX Liberec, který v základní části prohrál jediné utkání právě s hráči BK!

O místě a čase utkání Vás budeme včas informovat.