Kolínští živí naději na druhé místo po základní části Kooperativy NBL!

15. duben 2021, 07:42

Kolín - Basketbalisté BC Kolín ve středu sehráli utkání 10. kola skupiny A Kooperativy NBL, ve kterém na své palubovce přivítali soupeře Basket Brno:

Kolín - Brno 90:69

Body Kolín: Devante Wallace 17, Lee Skinner 14, Francis Torreborre 13, Jakub Petráš 10, David Machač 9, Filip Novotný 9, Jiří Jelínek 8, Adam Číž 4, Jan Křivánek 2, David Pekárek 2, Lukáš Kosík 2

Body Brno: Viktor Půlpán 14, Aleksandar Yanev Georgiev 13, Ondřej Husták 12, Radek Farský 8, Javion Blake 5, Jakub Jokl 5, Richard Bálint 4, Jakub Krakovič 4, Jan Kozina 2, Jakub Nečas 2

Miroslav Sodoma (trenér BC GEOSAN Kolín):
Výhry nad Brnem si v domácím prostředí nesmírně ceníme. Měli jsme lepší procento střelby v útoku, s čímž jsme se po naší karanténě trápili. Trojky – 52% je určitě výborné číslo, z toho 13 daných. Myslím si, že jsme po celou dobu byli tím týmem, který byl vepředu, přesto, že se k nám přiblížili. Ale šli jsme si za výhrou a doufám, že budeme dál takto pokračovat a připravíme se na čtvrtfinálové utkání.

Lukáš Kosík (hráč BC GEOSAN Kolín)
Jsme rádi, že jsme dnes vyhráli, byl to důležitý souboj o druhé místo s Opavou. Od začátku se nám dařilo střelecky a jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce.

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno)
Blahopřeji Kolínu k jednoznačnému vítězství. Nám nevyšel vstup do třetí části zápasu. Prohrát čtvrtinu 29-10 je špatný. Pak už se zápas bohužel jen dohrál. Ještě jednou gratulace Kolínu a my se teď musíme připravit na play-off.

Jakub Nečas (hráč Basket Brno)
Zápas jsme brali jako přípravu na play-off, ale vůbec jsme se nedostali do rytmu, do kterého jsme chtěli. Jedině během druhé čtvrtiny, jinak jsme byli jednoznačně horším týmem. Kolín si dnešní výhru zaslouží a my si musíme uvědomit, kde jsme a co musíme zlepšit.