Na palubovce vedoucího celku neuspěli, v Holicích si vše vynahradili

19. listopad 2021, 07:43

Kolín/Kutná Hora - Basketbalisté Kolínsko - Kutnohorského BK o víkendu zavítali na palubovku vedoucího celku druhé ligy, Vysoké n L. V neděli se potom střetli s celkem Holic:

BK Napos Vysoká n L. :  Kolínsko – Kutnohorský BK 80:70 (22:16, 47:34, 72:46)

Sobotní zápas na hřišti vedoucího celku nabídl napínavou podívanou. Domácí se od začátku dostali do mírného vedení, ale hostující hráči se drželi na dostřel. Bez zraněného Kocourka a jen s jedním klasickým pivotem bojovali hosté s výškovou převahou domácích. Bohužel se hostům nedařila střelba z dálky, ale vše vynahrazovali svou bojovností. V poslední čtvrtině již vedli domácí o 16 bodů a utkání se zdálo být rozhodnuté. Hráči BK však stáhli náskok na pouhé 4 body, ale víc se již bohužel nepodařilo.

Body BK: Nečas 18, Novák 13 (2), Merta 9,Němeček 6 (2), Zahradníček 6(1) , Fišera 5 (1), Vacek 3, Koláčný, Prušinovský, Grmolenský, Body Vysoká : Mráz 20 (2), Anders 15 (3), Kiršbaum 11 (3), Sejpka 11(1),.. TH: 12/9 – 18/7. Fauly: 18 - 17. Trojky: 9-7.

BVK Holice : Kolínsko Kutnohorský BK 82:90 (11:27, 31:57, 61:75)

V neděli pro různé absence odjeli k utkání pouze v 9 hráčích včetně veterána Aufrechta. Navíc se hned v začátku zápasu zranil Merta. Hosté se ovšem hned ujali vedení a každou ztrátu domácích trestali rychlým protiútokem. Z dálky naopak bezchybně pálil Novák, který jen za první poločas nasázel domácím 7 trojek! V poločase tak měli hosté náskok 26 bodů a utkání se zdálo být rozhodnuté. Domácí se ovšem nevzdali a tlačili se za vyrovnáním za přispěním rozhodčích, kteří hostům rozhodně nepřáli. Hráči BK však vedení udrželi a mohli tak oslavit 3 venkovní výhru.

Body BK: Novák 34 (8), Nečas 15 (1), Fišera 10, Vacek a Grmolenský po 8, Somberk 7 (1), Merta 6, Prušinovský 2, Aufrecht. Body Holice: Dvořák 28 (1), Bartheldi, Půlpán a Žaba po 14, Mrázek 5. TH: 23/18 – 23/14. Fauly: 19 - 21. Trojky: 6 – 12.

V dalších utkáních se hráči Kolínsko Kutnohorského BK představí na domácí palubovce v hale Spojů v Kolíně:
27.11.2021  od 15:00   Kolínsko – Kutnohorský BK  : TJ Sokol Chrudim
28.11.2021  od 15:00   Kolínsko – Kutnohorský BK  : TJ Tesla Pardubice