První domácí utkání Kolínsko-Kutnohorského BK: Jedva prohra, jedna výhra

28. říjen 2021, 07:41

Kolín - Minulý víkend sehráli svá první domácí utkání hráči Kolínsko – Kutnohorského týmu. V hale Spojů nastoupili v sobotu proti dosud neporaženému celku Liberce a v neděli přijel naopak poslední tým tabulky Mladá Boleslav.

Kolínsko – Kutnohorský BK : BA Lynx Liberec 67:86 (15:20, 28:37, 47:59)
V neděli přijel v plné sestavě do haly spojů první tým tabulky BA Lynx Liberec. Začátek zápasu vyšel lépe hostům, kteří se ujali vedení a postupně jej navyšovali na poločasový rozdíl 9 bodů. Hrálo se velmi rychlé utkání plné osobních soubojů. Ve druhé polovině začali domácí náskok stahovat, ale zkušený tým hostí nápor odrazil především úspěšnou střelbou za 3 body což nakonec utkání rozhodlo.
Body BK: Novák 16 (4), Merta 14, Nečas 8, Fišera 6, Kocourek 5 (1), Somberk 5, Vacek 4, Koláčný 3(1), Zahradníček, Vlček, a Grmolenský po 2. Body Liberec: Kořínek 25 (1), Bím 20 (4), Stibor 14 (2), Příhonský 8 (1), … TH: 22/12 – 13/7. Fauly: 16 - 22. Trojky: 7-13.

Kolínsko – Kutnohorský BK : TJ AŠ Mladá Boleslav 91:67 (21:18, 42:29, 70:46)
Nedělní utkání bylo ve všech ohledech jiné. Přijel tým Boleslavi, který se tradičně spoléhá na hru svých pivotů a především střelce Kejmara, který je nejlepším střelcem v celé soutěži. Domácí však vsadili na rychlý přechod do útoku a to se ukázalo jako správná taktika. Hosté drželi tempo s domácím celkem pouze v první čtvrtině. Od druhé čtvrtiny již hráči domácích převzali otěže utkání do svých rukou a postupně si vybudovali místy až 30ti bodový náskok. Do utkání zasáhlo všech 12 hráčů domácího týmu.

Body BK: Němeček 24 (4), Merta 12 (1), Fišera 10 (2), Prušinovský 8 (1), Vlček 8, Kocourek 7, Nečas 6, Vacek, Koláčný, Somberk a Novák po 4  Body Boleslav: Kejmar 16 (1), Procházka 14 (4), Dvořák 14 (1), Heršálek 10,… TH: 14/9 – 15/8. Fauly: 20 - 15. Trojky: 8 – 7.