První vítězství semifinálové série II. ligy si z Kutné Hory odvezl Liberec!

9. duben 2022, 14:38

Kutná Hora – V semifinále II. ligy čekal basketbalisty Kolínsko-kutnohorského BK vítěz základní části skupiny B – LYNX Liberec. Kolínsko-kutnohorský BK chtěl v úvodním duelu série navázat na únorový zápas základní části, ve kterém Liberec porazil 71:58:

Kolínsko – Kutnohorský BK – LYNX Liberec 83:102 (15:23, 30:26, 19:20, 19:33)

Ambiciózní hosté se dostali v první čtvrtině do náskoku, který domácí do poločasové přestávky dokázali smazat na čtyři body. Kolínsko-kutnohorský BK se držel na dostřel ještě ve třetí čtvrtině, v té poslední zápas už zcela ovládli Liberečtí.

„Srazily nás ztráty na rozehře. Je to škoda,“ litoval trenér Kolínsko-kutnohorského BK Petr Kratochvíl. „Náskok soupeře jsme dokázali stáhnout prakticky na plichtu, konec už nám bohužel utekl,“ doplnil k zápasu. Odveta obou soupeřů se bude hrát v neděli 10. dubna od 15 hodin v liberecké sportovní hale Kort. „Liberec dělá všechno pro to, aby postoupil. Výrazně posílil,“ uzavřel Petr Kratochvíl.

Kolínsko-kutnohorský BK: Novák 27, Nečas 15, Kocourek 12, Koláčný 10, Fišera 6, Němeček 5, Merta 4, Somberg 4, Vlček. Trenér Petr Kratochvíl. Liberec: M. Welsch 17, Příhonský 16, Kejmar 14, Obešlo 10, Ngatse 10,Borovka 8, Hojdar 7, Kořínek 7, Výcha 6, Stibor 5, Bím 2. Trenér Jan Pastýřík. Rozhodčí: Kovář – Scholzová. Fauly: 18 – 25. TH 24/4 – 15/7. Trojky: Nečas, Novák, Koláčný, Němeček – Příhonský 3, Obešlo 2, Kejmar 2, Borovka, M. Welsch, Kořínek, Stibor.