Skvělá série Kutné Hory neskončila!

27. únor 2010, 01:38

Kutná Hora - Páteční předehrávkou basketbalisté Sokola Kutná Hora uzavřeli základní část krajského přeboru. Přivítali Mladou Boleslav B a prodloužili skvělou sérii - v šestém zápase v řadě vyhráli, i když se v některých pasážích trápili.

Kutná Hora - Mladá Boleslav B 63:59 (31:23)

Domácí začali výborně, ujali si vedení 8:0 a tento náskok si dlouho udržovali. Ve druhé čtvrtině za stavu 23:19 hostující Procházka neproměnil dvě šance po chybách Kutné Hory. Domácí ještě více znerovzněli ve třetí třetině, kdy se soupeř dotáhl až na dva body. Živelný basketbal s řadou chyb na obou stranách přece jen lépe zvládli domácí, i když ve 38. min. Procházka trojkovým pokusem korigoval stav na 54:53. Závěr si domácí takticky pohlídali a tak si připsali šesté vítězství vřadě.

Po dobrém začátku se do hry domácích vkradly nepřesnosti a chyby. "Počítali jsme s tím, že soupeř bude bránit zónou a proti této obraně moc neumíme a asi nám nesvědčí ani páteční termíny," přiznal trenér Kutné Hory Aleš Dorazil. "Řekli jsme si, že z posledních šesti zápasů jich alespoň chceme vyhrát pět, to dnešní vítězství je příjemný bonus a úspěch," zdůraznil kouč a dodal: "Klukům za to díky, vítězství jsme si zasloužili."

Kutnohorští 4. března 2010 odjedou do Polska, kde budou obhajovat vítězství z minulého roku na turnaji v Tarnowskich Gorach za účasti osmi týmů.

Sestava a body K. Hory: Kocourek 17, Málek 15, Loužil 9, Kořínek 8, Aufrecht 6, Pokorný 4, Dastych 4, Prušinovský. Trenér Aleš Dorazil. Sestava a branky M. Boleslavi B: Hlaváč 15, Procházka 13, P. Bušek 9, Cihlář 7, Váně 7, Štěpánek 4, Brabec 2, Petříček 2, J. Bušek. Trenér Petr Bušek. Rozhodčí: Strnad - Laš. Fauly: 17 - 17. TH: 6/2 - 10/6. Trojky: Aufrecht 2, Loužil - Procházka 3, P. Bušek. Čtvrtiny: 23:15, 8:8, 15:19, 17:17.