Základní skupinu Federálního poháru na Klimešce vyhrály Levice

13. září 2022, 07:32

Kutná Hora - Šest velmi zajímavých zápasů a konfrontaci českého a slovenského basketbalu viděli diváci o víkendu na Klimešce v rámci základní skupiny A druhého ročníku Federálního poháru.

za účasti celků z Kolína, Děčína, Levic a Spišské Nové Vsi. Nejvíc se dařilo poslednímu slovenskému mistrovi tamní ligy, týmu Patrioti Levice, který vyhrál všechny tři zápasy a nadcházející víkend bude v domácím prostředí bojovat o samotný titul v letošním ročníku toho unikátního basketbalového projektu, kterého se letos účastní 16 týmů, 8 z nejvyšší české soutěže a 8 z nejvyšší slovenské.

V dresu Levic zářily dvě hvězdy a sice slovinský reprezentant Miha Lavornik, který byl nebezpečný zejména od trojkové čáry a Američan Deshawn Freeman, nejvíce smečující hráč víkendu.

Na druhém místě kutnohorské skupiny se umístil BC Geosan Kolín, který byl před startem soutěže pasován na jednoho z favoritů. Ten si připsal dvě výhry a přivezl na své zápasy vždy slušnou porci fanoušků. Bohužel kapitán a tvář týmu rozehrávač Adam Číž si hned v prvním zápase proti Děčínu poranil kotník a dále už nenastupoval.

Jednu výhru si připsal třetí Děčín, poslední ve skupině zůstali Rytieri ze Spišské Nové Vsi bez výhry. Ale právě jejich vzájemný duel byl reklamou na basketbal, kdy se v sobotu rozhodovalo o vývoji zápasu až v prodloužení, kde Děčín měl mírně navrch. V poločase tohoto zápasu svítilo na ukazateli neskutečné skóre 51:61 pro Spišskou. Sám trenér děčínských Válečníků Tomáš Grepl prohlásil, že dostat 44 bodů za jednu čtvrtinu jako trenér ještě nikdy nezažil. A vůbec celý víkend byl po dlouhé době příjemným basketbalovým zážitkem, kdy se pod patronací kutnohorských spolků, basketbalového BK a multisportovního CD*KH zadařilo vidět na Klimešce několik slovenských reprezentantů včetně obra, 223 centimetrů vysokého Michaela Fuska nebo hráčů patřících do širšího kádru slovinské a lucemburské basketbalové reprezentace. Nebo reprezentace exotického Jižního Súdánu jako Chudier Bile, hráč Spišské Nové Vsi, který ještě loni hrál G-League, oficiální "drujou" ligu pod slovutnou NBA.