A tým mužů SKP Olympia Kutná Hora: Druhá prohra v sezóně a ztráta prvního místa

18. leden 2011, 17:44
(aktualizováno: 18. leden 2011, 17:44)

Kutná Hora - Své si v novém roce splnili i florbalisté kutnohorského áčka. 15. ledna zamířili na palubovku sportovní haly v Chlumci nad Cidlinou, kde týden předtím vybojovaly ženy dvě zasloužená vítězství. Soupeři áčka byli dva pražské týmy. Nejprve Wildcats Praha a poté Vasara.

Sestava Kutné Hory: Bochníček B. - Reinert M., Mašín J. - Bochníček Š., Vaculík J. - "C" Štípek J., Kužel J., Reinert T. - Pilař O., Kunášek M., Jurka P.

FbK Wildcats PRAHA - SKP Olympia KUTNÁ HORA 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

branky: 16. Reinert Tomáš (Štípek Jan), 21. Bochníček Štěpán (Pilař Ondřej) PP
vyloučení: 4:2, využití: 0:1.

V úvodním utkání dalšího ligového dne narazila Kutná Hora na pražský Wildcats. První vzájemný zápas vyzněl lépe pro kutnohorský celek, který jednoznačně zvítězil 8:2. To Chlumecké střetnutí bylo však úplně odlišné. Od úvodního buly byli aktivnější hráči Wildcats. Olympia se přizpůsobila jejich hře a to jak se pak zdálo, bylo pro ni osudné. Když se nedařila kombinace, zkoušeli to hráči SKP samostatnými akcemi, většina z nich končila hned na začátku. Tři hrubé chyby a tři góly v síti brankáře Bochníčka. Na první dva dokázali kutnohorští vždy zareagovat na ten třetí už bohužel ne. Druhá prohra v sezóně znamenala ztrátu postavení prvního místa v průběžné tabulce.

SKP Olympia KUTNÁ HORA - VASARA 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)

branky: 15. Kunášek Martin (Jurka Petr), 20. Jurka Petr (Kunášek Martin), 29. Kužel Jan (Štípek Jan), 29. Kunášek Martin (Jurka Petr), 29. Štípek Jan (Pilař Ondřej)
vyloučení: 1:1, využití: 0:1.

Ve druhém utkání chtěli hráči odčinit nepovedený výkon z předchozího zápasu. V první třetině však opět vládl soupeř. Ten jediný dokázal v této části skórovat a jednobrankový náskok si odnést do druhého dějství. Od úvodu druhé třetiny patřila hra jen jednomu týmu, a to Kutné Hoře, která ožila a v průběhu si vytvářela spoustu nebezpečných gólových příležitostí. Vyrovnání přišlo v 15. minutě zásluhou Kunáška, který doklepl míček do brány po nahrávce Jurky. O pět minut se dočkali kutnohorští i druhé branky a vedení v zápase. Role si vyměnili Kunášek s Jurkou. Ve třetí části se podařilo Olympii definitivně utnout nějaký náznak šancí na srovnání skóre soupeře. Během jedné minuty lovil brankář pražského celku míček třikrát ze své brány a bylo rozhodnuto. Postupně zaznamenali trefy Kužel, Kunášek a kapitán Štípek. Vítězství znamená udržení své druhé pozice a snížení ztráty na první tým, který má náskok pouhého jednoho bodu.