Dorostenci FBC Kutná Hora zůstali za očekáváním

23. listopad 2022, 06:53

Kutná Hora - Dorostenci florbalového klubu FBC Kutná Hora, vědomi si síly Liberce, hráli zápas ze zatažené obrany s možností vyrážení do rychlých protiútoků. Tato taktika byla úspěšná, když po první třetině vedli o jednu branku po dvou únicích dvojčat Trníkových. Po přestávce Liberec dvěma projektily z dálky zápas otočil, ale rychlí Trníci opět srovnali. Utkání rozhodly dva výpady do rozhozené obrany kutnohorských rozdělené druhou přestávkou. Ke korekci skóre jim nepomohlo ani zvýšené úsilí při napadání ani závěrečné odvolání brankáře.

Utkání proti České Lípě bylo pro konečné postavení obou týmů v tabulce druhého koše klíčové, ve hře byl postup, ale také sestup z této úrovně. V útočné první třetině padaly góly jako na běžícím pásu, bohužel hlavně do branky Kutné Hory, která tuto část prohrála 2:6. Do té druhé investovala proto mnoho sil, aby alespoň oživila naději na úspěch v zápase. Zavřela soupeře na jeho polovině, umazala náskok až na 5:6 a měla i další šance vývoj otočit. To se však nestalo, Česká Lípa začala hrozit z brejkových situací a některé také úspěšně využila.

Prohra tedy znamená pro Kutnou Horu sestup a pro Českou Lípu postup z druhého výkonnostního koše.Kutnohorským dorostencům se stále nedaří obsazovat volné hráče, reagovat na jejich pohyb a nechávají se strhávat hrou mimo stanovené pozice, sami poté mají v útoku problém v nabízení se do volných prostorů a mnoho svých šancí utopí přihrávkou do souboje. Toto vše lze zlepšit poctivým přístupem k tréninku a ve druhé části soutěže dokázat příslušnost do nejvyšší soutěže v této věkové kategorii.

FBC Kutná Hora x FBC Liberec 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Branky a asistence KH: 9. Marek Trník (Michal Trník), 15. Michal Trník (Landsmann), 30. Marek Trník (Michal Trník).
Poměr střel 21:22, bez vyloučení.

FBC Česká Lípa x FBC Kutná Hora 9:5 (6:2, 1:3, 2:0)
Branky a asistence KH: 3. Marek Trník (Michal Trník), 4. Kábrt, 17. Michal Trník (Blahník), 20. Vašíček (Blahník), 23. Vašíček(Marek Trník).
Poměr střel 14:22, vyloučení 0:3, využití 1:0.

Sestava Kutná Hora: Matěj Řípa (G), Rudolf Javořík (G) – Štěpán Blahník, Matyáš Vašíček – Šimon Trpišovský (C), Ondřej Lokaj – Marek Trník, Martin Landsmann, Michal Trník –Tomáš Kábrt, Jan Kuba, David Kobylarz – Tomáš Tvrdík, Adam Štursa.