Dorostenci FBC Kutná Hora zvládli dramatická utkání a postoupili do prvního koše!

26. listopad 2021, 07:45

Kutná Hora - Dorostenci FBC Kutná Hora odjeli v neděli k dalšímu mistrovskému turnaji. Čekaly je zápasy s týmy, které mají podobnou výkonnost: Jihlava  a České Budějovice.

První zápas proti Jihlavě byl z naší strany povedený. Soupeře jsme po většinu zápasu přehrávali. Hráli jsme v tempu, bojovali o každý centimetr hrací plochy. Na počet střel kluci Jihlavu daleko předčili. Ovšem po zbytečných chybách v závěru jsme dopustili drama. Výhra 5:4 je ale naprosto zasloužená.

Bohužel druhý zápas byl jako den a noc. Dvě třetiny všichni absolutně prospali. Jediný, kdo nás držel ve hře, byl vynikající Jakub Brož v bráně. V poslední třetině při nepříznivém stavu 1:2 byla stažena sestava na dvě formace a tento tah se s přispěním paní Štěstěny vyplatil. Výhra 3:2 je skvělá, i když soupeř byl po většinu zápasu lepší.

Díky tomuto vítězství se dorostenci Kutné Hory vrátili do prvního koše nejvyšší dorostenecké soutěže, kde se střetneme opět s nejlepšími týmy v republice.

Sestava: Němec, Brož- Holub, Trpišovský, Beil, Vávra Filip, Martin, Blahník, Vašíček, Vávra Petr, Trník Marek, Trník Michal, Lokaj, Melecha, Landsman, Kobylarz, Tvrdík

FBC Kutná Hora - emro SK Jihlava 5:4
Michal Trník /2-1/, Landsmann /1-0/,  Trpišovský /1-0/, Blahník/1-0/, Kobylarz /0-1/, Petr Vávra /0-1/, Filip Vávra /0-1/

FBC Kutná Hora-FBC Štíři České Budějovice 3:2