Dorostenci si zahráli proti nejlepším týmům z prvního výkonnostního koše

28. říjen 2021, 06:32

Kutná Hora - Dorostenci FBC Kutná Hora sehráli v neděli dvě utkání 1. koše nejvyšší soutěže proti technicky a rychlostně lépe vybaveným soupeřům. Sparta již tradičně zahájila trpělivě hrou odzadu a celkem snadno si vybudovala dvoubrankový náskok.

Naděje Kutné Hory přiživil Lukáš Martin, kdy si soupeř jeho individuální průnik srazil sám do branky. Ve druhé třetině už nás Sparta k ničemu nepustila a jen navyšovala uklidňující náskok. V poslední části ještě udeřila ze dvou přesilovek, které mají pěkně nacvičené.

I proti Tatranu kutnohorští brzy zjistili, že soupeř umí těžit z jakékoliv chyby. Snížení na 1:3 z hole Blahníka a úvod druhé třetiny dával tušit komplikace pro Střešovice. Ty se však nakonec nekonaly a Tatran opět brankově trestal každou chybu. V závěru už Střešovice lehce polevily v koncentraci a dovolily našim dorostencům malou korekci na jejich střeleckém kontě.

Druhé působení v 1. koši tak znamená pro poslední Kutnou Horu s jedním bodem sestup do koše druhého. Přesto je ale znát zlepšení v herním pojetí celého družstva, které se může opřít o výborné gólmany Matěje Němce a Jakuba Brože, kteří si k brankové nadílce připsali i soustu výtečných zákroků. Všichni kluci mají chuť pracovat a elán, se kterými jistě posunou svoje výkony dál.

ACE,MA Sparta Praha UNYP – FBC Kutná Hora 9:1 (2:1, 5:0, 2:0)
Branka: 10. L. Martin.

FBC Kutná Hora – Tatran Střešovice 4:13 (1:3, 0:3, 3:7)
Branky a asistence: 15. Š. Blahník (Š. Indra), 34. Marek Trník (P. Vávra), 35. M. Vašíček (Š. Blahník), 45. P. Vávra (Marek Trník).