Florbalisté Kutné Hory ukořistili derby, teď je čeká souboj o první příčku divize!

15. leden 2023, 15:55

Kolín - Mužský A tým florbalového oddílu FBC Kutná Hora odehrál v sobotu 14. ledna pikantní souboj v nedalekém Kolíně. První vzájemný zápas svěřenci trenéra Jiřího Vokřála zvládli na výbornou, když vyhráli 7:3.

FBC Pitbulls Kolín x FBC Kutná Hora 3:7 (0:4, 1:1, 2:2)
Branky KH: 7. Martínek (Rejna), 15. Hampl (Schwarz), 16. Petrásek (Jedlička), 18. Schwarz (Tvrdík), 30. Vojtěch (Martin), 49. Hampl (Vávra), 52. Petrásek.

Vyloučení: 1:2, bez využití. Střely na branku: 39:32.

Sestava KH: Bochníček B. (Dlouhý) - Spurný, Tvrdík, Novotný, Rejna, Schwarz, Petrásek, Jedlička, Hampl, Chalupa, Martin, Vávra, Martínek, Vojtěch, Zelený, Pešl, Listík.

V první třetině dávali branky pouze Kutnohorští. V brance se mohli spolehnout na vynikající výkon brankáře Bochníčka a čtyřmi góly dali ráz celému utkání. Ostatní dvě třetiny z kutnohorské strany nebyly moc povedené, Kutnohorští podali nepřesvědčivý výkon, přesto uhráli velmi důležité vítězství v cestě za postupem do play off o Národní ligu.

Další utkání je na programu v sobotu 21. ledna 2023, kdy ve sportovní hale Klimeška bude k vidění šlágr 18. kola Divize a přímý souboj o první místo v tabulce. Do Kutné Hora přijede pražská Slavia.

Ohlasy trenérů po zápase:

Vokřál Jiří (FBC Kutná Hora): Vydřené tři body, naše kvalita ale opět nebyla nejvyšší. Hlavně v první třetině můžeme děkovat skvělému brankářovi, že nás podržel. Od druhé třetiny jsme se dostali taky do mnoha šaníc, bohužel jsme jich využili jen zlomek. Příští týden musíme být mnohem lepší. Díky soupeři za zápas a divákům za skvělou kulisu.

Cícha Petr (FBC Pitbulls Kolín): Výsledek bohužel nevypadá příliš lichotivě, herně to takový rozdíl nebyl. Nepovedená první třetina a soupeř zkušeněji proměňoval své šance, my se tradičně, jakou celou sezónu, na branky strašně nadřeme. Sezóna sice není povedená, ale není to konec světa, je to sport, budeme bojovat dál. Díky soupeři za zápas a divákům za parádní kulisu.