Kutnohorští dorostenci zaslouženě postoupili mezi elitu!

1. únor 2023, 07:09

Kutná Hora - V domácí hale Klimeška dorostenci florbalového klubu FBC Kutná Hora sehráli nejvydařenější dvojutkání sezóny a vybojovali postup do elitního koše 1. dorostenecké ligy. Podali jsme výkon, kterým jsmenedali našim soupeřům šanci na úspěch.

Do prvního zápasu proti Hradci Králové jsme vstoupili suverénně. Během pěti minut jsme nasázeli pět gólů a bylo rozhodnuto. Soupeře jsme kromě několika minut v první třetině k ničemu nepustili. Dominovali jsme na útočné, tak i obranné polovině hřiště. Vždyť na střely na bránu skončil zápas 32:8. Utkání mohlo skončit daleko větším rozdílem. Za kvarteto trenérů shrnul Pavel Netolický: „Byli jsme nadmíru spokojeni s komplexním a hlavně týmovým výkonem všech našich kluků. Povedlo se nám zjednodušit a zrychlit hru, zkrátit střídání, abychom byli schopni udržet vysoké nasazení našich hráčů. Zařadili jsme prvky, které pilujeme o tréninku. Zápas jsme zcela opanovali a zaslouženě vyhráli.“

Druhý zápas proti Skutči byl z našeho pohledu velmi důležitý. Hrálo se o postup do elitního koše a pak i kvalifikační body pro nasazení v play off. Na našich dorostencích však nebyla znát nervozita a navázali na výborný výkon z prvního utkání. „Dokázali jsme si, že umíme hrát i druhé zápasy.Předvedli jsme týmový výkon s nadstandardním plněním taktických povinností, kdy jsme dokázali zastavit nejproduktivnější hráče celé soutěže. Jsme moc rádi, že jsme se v posledních dvou turnajích, které jsme odehráli v domácím prostředí, výrazně zlepšili ve všech herních činnostech. Je to zcela jistěpoctivým přístupem kluků k tréninkovému procesu. Zintenzivnili jsme a zlepšili tréninky, pracujeme na zrychlení a zjednodušení naší hry, makáme i na zvýšení fyzické kondice. Kluci na tréninky chodí, makají a vyplácí se nám to. Teď už se těšíme, že sehrajeme špičková utkání s Tatranem a dalšími top týmy soutěže a doufáme, že s nimi odehrajeme kvalitní utkání, abychom se co nejlépe naladili na blížící se play off,“ dodal Netolický.

FBC Kutná Hora – Hradec Králové 7:1 (5:0, 0:0, 2:1)
Branky a asistence KH: 1. Marek Trník (Blahník), 2. Vašíček (Michal Trník), 4. Michal Trník (MarekTrník), 4. MarekTrník (Vašíček), 6. Vašíček (Marek Trník), 38. Marek Trník, 40. Marek Trník (Martínek)

FBC Kutná Hora – Skuteč 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
Branky a asistence KH:1. Vašíček, 11. Michal Trník (Vašíček), 12. Kobylarz (Kolář), 17. Kobylarz (Kolář), 25. Michal Trník  (Marek Trník), 33. Marek Trník (Blahník)

Sestava Kutná Hora: Matěj Němec (G), Jakub Hyhlík(G) – Adam Štursa, Matyáš Vašíček– Jakub Martínek, Šimon Trpišovský (C), Marek Trník, Štěpán Blahník, Michal Trník –Denis Kolář, Martin Landsman, David Kobylarz–Jaroslav Paďouk, Jiří Švejnoha, Štěpán Jaroš.

Autor: Pavel Netolický