Kutnohorští florbalisté sobotní bitvu s Rudnou prohráli, v neděli si zápas zopakují

12. březen 2022, 19:21

Kutná Hora – Osmifinálová série play-up o postup do florbalové Národní ligy se za stavu 1:1 přestěhovala na Klimešku. Oba zápasy v Rudné se rozhodovaly až v prodloužení, a tak se i v Kutné Hoře očekávaly vyrovnané souboje:

Kutná Hora – Rudná 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Hosté začali aktivněji, hráli agresivněji v osobních soubojích, lépe kombinovali a u míčků byli dříve. Svou převahu vyjádřili v první třetině dvěma góly, a to ještě Špaček při přesilovce v 16. minutě trefil tyč Bochníčkovy brány.

Začátek druhé třetiny Kutnohorští i v oslabení přestáli, inkasovali ale ve 26. minutě gól, který rozhodčí po poradě odvolali. Gólman Bohuslav Bochníček si potom připsal sérii úspěšných zákroků a domácí tým tak udržel ve hře.

Třetí třetina byla ze strany Kutné Hory „úplně jiné kafe“. Domácí hráči přidali na pohybu a také se pokoušeli častěji o zakončení, ránu Schwarze brankář Kalina vyrazil jen nohou. Svůj tlak Kutná Hora zúročila ve 47. min. kdy Schwarz přesným zásahem využil přesilovku už po deseti vteřinách – 1:2. Nadšení Kutné Hoře sebral v 52. min. Karásek, který v oslabení nekompromisně trestal chybou rozehrávku. Naděje domácím sebral v 58. min. Hanzl, který pečetil vítězství Rudné 1:4. V poslední minutě ještě nepřesní rozhodčí jednou odvolali svůj výrok, tentokrát vyloučení za špatné střídání.

„Rozhodl úplný začátek zápasu, zaspali jsme a začali hrát až v poslední třetině,“ uvedl trenér Kutné Hory Adam Rowe. „Také jsme se pořádně nedostali před bránu soupeře, málo jsme stříleli a hosty nechali hrát,“ pokračoval a dodal: „Bohužel Rudná potrestala, co mohla.“

Za stavu 1:2 bude série play-up pokračovat v neděli znovu na Klimešce, čtvrtý zápas Kutná Hora – Rudná začne v 18 hodin.

Branky a asistence: 47. Schwarz (Rejna) – 10. Hanzl (Janoušek), 13. Janoušek (Hanzl), 52. Karásek (Bárta), 58. Hanzl (Lubenský). Rozhodčí: Hanzal – Kos. Vyloučení: 2/2. Využití: 1/0, v oslabení 0/1. Diváků: 180. Kutná Hora: B. Bochníček – Chalupa, Schwarz, Měšťánek, Rejna, Novotný, Hampl, Danda, Zelený, Spurný, Petrásek, Jedlička, Vojtěch, Vavřina, Listík, Tvrdík. Trenér Adam Rowe. Rudná: Kalina – Novosad, Hluchý, Váně, Cihelka, Bubeník, Vojáček, Špaček, Janoušek, Kepka, Karásek, Pivoňka, Bárta, Hanzl, Lubenský, Šantora, Brychta. Trenér Martin Tuček.