Kutnohorští junioři přivezli z pražských Radlic čtyři zasloužené body

27. únor 2011, 10:49
(aktualizováno: 27. únor 2011, 10:49)

Praha - Sobota 26. února přinesla další utkání ve 3. lize juniorů. Juniorské družstvo Olympie Kutná Hora v nekompletní sestavě zavítalo do pražských Radlic. V prvním zápase změřilo síly s pražským Black Angels. Druhé utkání patřilo souboji s rezervou pražské Sparty. Kvůli absenci trenérů Třískaly a Reinerta se na lavičku postavil Jaroslav Bochníček.

Sestava Kutné Hory: Hála Aleš (Nosál Lukáš) – Vojtíšek Ondřej, Šesták Milan, Nosál Jiří, Sochůrek Ondřej (od druhého utkání) – Jaroš Alexandr, Kubelka Ondřej, Havlíček Daniel, Chalupa Josef, Dus Jan, Pešl Tomáš.

Black Angels - Kutná Hora 5:5 (2:4, 2:1, 1:0)

Branky K. Hory: 4. Pešl (Chalupa), 9. Havlíček (Kubelka), 12. Havlíček, 12. Havlíček (Jaroš), 22. Kubelka (Jaroš) - v čase 1.28 třetí třetiny neproměnil nařízené trestné střílení Daniel Havlíček. vyloučení: 2:1, využití: 1:0, oslabení: 0:0, diváků: 11, střely na branku: 32:12. rozhodčí: Cimrman, Leibl

Aktivní začátek zápasu a snaha hrát v nekompletní sestavě s pražským celkem vyrovnanou partii. Takový obrázek se nabídl všem přítomným. Olympii se povedla první třetina. V některých částech hry dokonce pražský tým přehrávala a dostávala se do vyložených příležitostí. Skóre zápasu otevřel Tomáš Pešl, který zachytil vybojovaný míček a střelou po zemi k tyči nedal brankářovi soupeře šanci. Zásluhu na této brance, svým důrazem u mantinelu, má Josef Chalupa. Uspokojení jednobrankovým vedením nechala Kutná Hora vyniknout i soupeře a následně brankáře Hálu. V osmé minutě přišel velký obrat. Po vyrovnávacím gólu hráči BA zachytili po buly špatnou přihrávku Chalupy na obranu a z hranice velkého brankoviště se nemýlili. Další vyrovnávací branka na sebe nenechala dlouho čekat. Po přihrávce Kubelky se prosadil Daniel Havlíček. Poslední minuta prvního dějství patřila jednoznačně kutnohorskému družstvu. Nejprve 44 vteřin před sirénou zamíchal Ondřej Vojtíšek hlavu soupeřům a ze za brány dostal míček do sítě. (Branku do zápisu o utkání připsali Havlíčkovi) Pouze 15 vteřin dělily dva góly v síti pražského družstva. Na 4:2 zvyšoval nekompromisní střelou Daniel Havlíček, asistence kapitán Jaroš. Pak přišla na řadu kritická druhá třetina. Jak hovoří statistika střel ve druhé třetině (12:2) průběh byl jasně v režii hráčů Black Angels. V přesilové hře dokázali snížit na rozdíl jedné trefy. Kutná Hora poté odskočila opět na dvoubrankový rozdíl. Ondřej Kubelka se po přihrávce Jaroše dokázal prosadit a vrátil náskok na kutnohorskou stranu. Dvě a půl minuty před koncem druhé části opět hráči BA snížili. Hned v úvodu bylo nařízeno trestné střílení na bránu BA. K míčku se postavil Havlíček, ale blafák do backhandu nedotáhl do úspěšného konce. Ve třetí třetině měla Kutná Hora k dispozici dvě přesilové hry, ale ani jedna nebyla využita. Nepřesné přihrávky dávaly spíše šanci pražským hráčům. Pátá minuta patřila vyrovnání. Neobsazený hráč dokázal srovnat stav a do konce zápasu bylo zaděláno na větší drama. I když více ze hry měli hráči BA, došlo až na dělbu bodů.

Kutná Hora - Sparta Praha B 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky K. Hory: 2. Nosál J. (Dus), 9. Havlíček, 10. Vojtíšek (Havlíček), 36. Dus (Pešl) - v čase 6.25 druhé třetiny neproměnil nařízené trestné střílení Jan Dus. vyloučení: 1:3, využití: 0:0, diváků: 9, střely na branku: 14:15. rozhodčí: Leibl, Lässler.

Druhé utkání mělo být, podle postavení obou týmů v tabulce, snadnější než s pražským Black Angels. Prognózu začali vyplňovat kutnohorští hráči už v od první minuty zápasu. Již ve druhé minutě se ujali vedení a postupně navyšovali až na 3:0. První gól Olympie vstřelil Jiří Nosál, který zužitkoval přihrávku Duse. Druhou branku vstřelil úspěšný střelec prvního utkání dne Daniel Havlíček. Na 3:0 pak zvyšoval Ondřej Vojtíšek. Ve druhé třetině kontrolovali tempo hry kutnohorští borci, i když párkrát nechali vyniknout i soupeře. Ten využil jednu ze svých nabídek hned v úvodu, kdy se mu podařilo tečovanou střelou snížit. Víc soupeři Kutná Hora nedovolila udělat. Však v několika momentech mohl brankář Hála děkovat dobře postavené brankové konstrukci. Třetí třetina a stejný průběh jako v té předchozí. Na začátku dostala k dispozici Sparta přesilovou hru. Zdramatizovat utkání se jí však nepovedlo. Celou přesilovou hru se hrálo na polovině Sparty. Sparta se pak těžko dostávala k zakončení, a když se jí ke konci nedařilo dát kontaktní branku, dostal se v poslední minutě do brejku Jan Dus, který se střelou na vzdálenější tyč nemýlil. K brejku vybídl Duse Tomáš Pešl. Konečné skóre 4:1 a zasloužené 3 body pro Kutnou Horu.