Kutnohorští si pro vítězství došli i v neděli, Bohuslav Bochníček si připsal první nulu v sezoně!

10. leden 2022, 07:50

Kutná Hora - Po sobotní domácí výhře nad Panthers Liberec 8:7 (info zde) nastoupili florbalisté FBC Kutná Hora na Klimešce k dalšímu diviznímu střetnutí hned v neděli: Soupeřem jim tentokrát byl tým Orel Rtyně v Podkrokonoší.

Kutná Hora - Rtyně v P. 9:0 (4:0, 1:0, 4:0)

Domácí ani lépe začít nemohli: Hned po úvodním buly získali míček a po pár přihrávkách po 33 vteřinách ho poslal z dálky do sítě Špaček! To ovšem ze strany domácích v první třetině nebylo vše - Spurný po několika vteřinách využil přesilovku a další Špačkova rána z dálky znamenala vedení Kutné Hory 3:0. A to ještě vteřinu před první sirénou upravil Jedlička na 4:0!

Od druhé třetiny hosté přidali na důrazu a častěji se dostávali před domácího gólmana Bohuslava Bochníčka. Své šance ale proměnit nedokázali, naopak Petrásek upravil na 5:0. Ve třetí třetině skončila Rejnova tečovaná rána z dálky v síti a slepené branky Spurného a Hampla ve 48. min. zápas prakticky rozhodly. V závěru šlo pouze o dvě věci: Zda domácí dokáží porazit soupeře "desítkou" a zda Bohuslav Bochníček vychytá nulu. Druhý úkol Kutnohorští zvládli a došli si tak pro druhé víkendové vítězství!

"Dneska to bylo konečně s klidným závěrem," narážel na hektickou koncovku sobotního zápasu trenér Kutné Hory Jiří Vokřál. "Dnes super výkon, hlavně obětavost v obraně. Nulu brankáře podpořilo fantastické nasazení celého týmu," nešetřil chválou na adresu svých hráčů a dodal: "Konečně jsme měli i dobrý začátek, což nás v poslední době trápilo. Také jsme měli jak včera, tak dnes slušnou produktivitu. A konečně jsme také proměnili přesilovky."

Brankář Kutné Hory Bohuslav Bochníček vychytal v sezoně první nulu. "Nejtěžší byla asi druhá třetina, ve které jsme hráli trochu vlažněji. Kluci to ale vybojovali krásně," hodnotil zápas gólman a doplnil: "Pomohlo nám proměňování šancí a vzadu i trochu štěstí. Párkrát jsem to tam lovil na poslední chvíli, kluci ale v obraně krásně pomohli."

Branky a asistence: 1. Špaček (Vojtěch), 8. Spurný (Zelený), 10. Špaček (Rejna), 20. Jedlička (Měšťánek), 35. Petrásek (Spurný), 46. Rejna (Zelený), 48. Spurný (Zelený), 48. Hampl (Chalupa), 56. Vojtěch (Rejna). Rozhodčí: Otáhal - Obertan. Vyloučení: 0/2. Využití: 2/0. Diváků: 67. K. Hora: B. Bochníček - Chalupa, Měšťánek, Rejna, Novotný, Hampl, Zelený, Pešl, Spurný, Špaček, Petrásek, Jedlička, Vojtěch, Vavřina. Trenér Jiří Vokřál. Rtyně v P.: Beneš - Balcar, D. Hebelka, Kábrt, Téra, Vejrek, Labík, Kuře, Martinec, K. Hebelka, Bednář, Weinelt, Jansa, Petera, Vacek. Trenér Tomáš Balcar.