Kutnohorští zvládli vypjatý závěr a vybojovali tři divizní body!

25. září 2022, 16:18

Mladá Boleslav - Mužský A tým FBC Kutná Hora zamířil v rámci třetího divizního kola na horkou půdu do Mladé Boleslavi. V zápasech s Florbalovou akademií loni dvakrát uspěl a na vítěznou bilanci chtěl navázat i v prvním vzájemném utkání této sezóny.

Florbalová akademie MB x FBC Kutná Hora 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Branky KH: 12. Novotný (Chalupa), 33. Petrásek (Jedlička), 35. Jedlička (Petrásek).
Vyloučení: 2:6, bez využití. Střely na branku: 28:22.
Sestava KH: Bochníček B. (Zmátlo) - Rejna, Novotný, Hampl, Holub, Tvrdík, Listík, Pešl, Chalupa, Vojtěch, Martínek, Beil, Jedlička, Petrásek, Zelený, Měšťánek.

Kutnohorští předvedli v zápase bojovný týmový výkon, který vycházel ze zabezpečené obrany. V brance předvedl několik famózních zákroků pozdější muž zápasu Bochníček. Největším strašákem byla nedisciplinovanost hostů, kteří několikrát zbytečně usedli na trestnou lavici. Nakonec se ale pokaždé ubránili, a to bylo i jedním z klíčových faktorů jejich vítězství.

Skóre zápasu otevřel štiplavou střelou Novotný, na 2:0 zvyšoval vedení pohotovou dorážkou po zemi Petrásek a třetí branku Kutné Hory přidal nenápadnou střelou do šibenice Jedlička.

Ve třetí třetině potrestali domácí dvě chyby v rozehrávce hostů a dostali se do zápasu. Vypjatý závěr utkání nakonec Kutnohorští zvládli a mohli tak slavit tříbodové vítězství.

Ohlasy po utkání:
Vokřál Jiří (FBC Kutná Hora): Náročný zápas. Soupeř byl výrazně více na balonu, ale nepouštěli jsme ho do těch nejlepších střeleckých pozic. Naopak vepředu jsme trestali. Škoda třetí třetiny, kdy na nás padla nervozita a těžko jsme se potýkali se soupeřovým napadáním. Naštěstí jsme nepřestali bojovat. Na úplném konci jsme měli více štěstí než rozumu, ale důležité tři body. Díky za zápas.

Další utkání áčka FBC:
Sobota 1. října: TJ Sokol Dvůr Králové n/L x FBC Kutná Hora (18 hodin, SH ZŠ Strž Dvůr Králové nad Labem).