Měly to být jasné tři body pro kutnohorské ženy, ze zápasu nakonec bylo drama!

19. prosinec 2021, 02:20

Kutná Hora - První liga žen pokračovala v sobotu zápasy 14. kola a FBC Kutná Hora ve sportovní hale Klimeška přivítal FBC Česká Lípa:

Kutná Hora - Česká Lípa 6:5 (2:0, 3:1, 1:4)

Hostující hráčky sice začaly aktivně, ovšem brankově se prosadily domácí Drahokoupilová a Ašenbrennová - 2:0. Ve druhé třetině sice Pavlíková korigovala stav na 2:1, ovšem hned z rozehrání vrátila dvoubrankové vedení na stranu Kutné Hory Labudová a domácí hráčky do druhé přestávky navýšily stav až na 5:1.

Zdálo se, že domácí tým má zápas plně pod kontrolou. Jenže ve 42. min. Pavlíková potrestala hrubou chybu domácích v rozehře, hostům doslova narostla křídla a i když Ašenbrennerová dokázala zvýšit na 6:2, dotáhl hostující tým stav až na 6:5, zejména díky skvělé spolupráci Pavlíkové se Seifrtovou. Kutnohoračky si ale vítězství vzít nenechaly a střetnutí dohrály hlavně na polovině soupeřek.

"Dvě třetiny byly z našeho pohledu katastrofální, nejhorší výkon, který jsme letos podali," nešetřil kritikou trenér FBC Kutná Hora Josef Chalupa. "Holky jsme upozorňovali na chyby a věci, které chceme, aby plnily. Bohužel jsme to nedokázali zvládnout a je ostuda, že začneme hrát, až když nám teče do bot," zlobil se a pokračoval: "Ve finále bojujeme o tři body, které měly jasně zůstat doma. Jsem rád, že tady nakonec zůstaly, ale málem to bylo opravdu s křížkem po funuse."

Kutnohorské ženy nastoupí k prvoligovému utkání na Klimešce už v neděli, kdy tam od 16 hodin přivítají tým Florbal Ústí. "Doufám, že to bude lepší," věří trenér Josef Chalupa.

Branky a asistence: 3. Drahokoupilová (Knížová), 9. Ašenbrennerová (Labudová), 26. Labudová (Drahokoupilová), 28. Spěváčková (Drahokoupilová), 35. Drahokoupilová (Ašenbrennerová), 46. Ašenbrennerová (Drahokoupilová) - 26. Pavlíková (Minářová), 42. Pavlíková (Seifrtová), 47. Pavlíková (Seifrtová), 52. Seifrtová (Pavlíková), 52. Lahoda (Gembecová). Rozhodčí: Prokop - Nechutný. Vyloučení: 2/1, bez využití. Diváků: 57. Kutná Hora: Petráková - Tlapáková, Výborný, N. Dubská, M. Dubská, Spěváčková, Němcová, Novotná, Drahokoupilová, Helclová, Šimůnková, Labudová, Moravcová, Knížová, Ašenbrennerová, Trpišovská. Trenér Josef Chalupa. Česká Lípa: Soukupová - Slaná, Minářová, Cháberová, Seifrtová, Ševčíková, Pokorná, Šmídová, Lahoda, Mojteková, Gemberová, Smrčková, Pavlíková. Trenér Lenka Bartošová.