Odveta přátelského zápasu s Hradcem Králové se florbalistkám Olympie povedla

30. listopad 2011, 11:49
(aktualizováno: 30. listopad 2011, 11:49)

Hradec Králové - Kutnohorské florbalistky sehrály v úterý 29. listopadu odvetné přátelské utkání na hřišti královéhradeckého IBK. První přátelský zápas vyhrály hráčky Hradce Králové, které si z kutnohorské Biosky odvezly těsné vítězství 2:1. V útoku Olympie se prostřídaly tři obránkyně a všechny si vedly nad míru dobře. Růžičková dokonce dokázala skórovat.

Kutná Hora: Baťhová, Blažejová – Kozlová, Kunášková – Říhová, Filipcová, Růžičková – Zvolánková, Rajnyšová, Charvátová – Petráková – trenér Jaroslav Bochníček.

IBK Hradec Králové – SKP Olympia Kutná Hora 3:6 (1:2; 1:2; 1:2)
Branky a asistence K. Hory: Charvátová 2 (Filipcová, Říhová), Zvolánková 2 (Petráková, Charvátová), Rajnyšová (Charvátová), Růžičková (Charvátová). Bez vyloučení. Střely na branku: 34:38 (Hráno na 3 třetiny, 1x20 min. + 2x15 min.).

Zápas se hrál od svého začátku ve svižném tempu. O větší aktivitu v zakončení se snažily hráčky Kutné Hory, které už od úvodu využívaly většího volného prostoru na polovině soupeřek. Do první vyložené šance se dostala Charvátová, ale střelou z hranice velkého brankoviště nechala vyniknout brankářku soupeřek. První gólovou trefu zaznamenala Rajnyšová, která ze své obvyklé pozice pěkně zamířila na zadní tyč. Zvýšení na 2:0 se Olympia dočkala vzápětí, kdy se utrhly, a pelášily sami na branku Petráková se Zvolánkovou. Prvně jmenované předložila míček Zvolánkové a ta se do odkryté branky nemýlila. I Hradec se po chvíli připomněl, akci dvě na jednu však nevyřešil dobře. Po tomto přečíslení se mohlo potvrdit nepsané pravidlo „nedáš-dostaneš“, a to když se před brankou IBK ocitly sami opět Zvolánková s Petrákovou. Tentokrát Zvolánková vzala vše na sebe a místo přihrávky volila střelu, se kterou brankářka Hradce neměla žádné velké problémy. Do dalšího zakončení se dostala Rajnyšová, která ze svého klasického úniku po levé straně střílela na zadní tyč. Ovšem bez gólového efektu. V první třetině dostala příležitost v útoku Filipcová, která čtyřikrát ohrozila branku soupeře, ale vytouženého gólu se nedočkala. Ke konci první části se podařilo Hradci vstřelit kontaktní gól. Zaváhání Růžičkové a otevřený prostor u přední tyče branky Baťhové, takový scénář zinscenovaly aktérky prvního gólu královéhradeckého IBK.

Ve druhé třetině se do útoku zapojila namísto Filipcové Říhová. Svou bojovností a zápalem do hry několikrát vybojovala zdánlivě ztracený balon a přesnými přihrávkami vyzývala své kolegyně v útoku ke vstřelení branky. Po úvodních soubojích ve středu hřiště se k míčku dostala Filipcová, která poslala Charvátovou do trháku a ta střelou mezi nohy brankářky IBK vrátila Olympii dvoubrankové vedení. Pěknou kombinační akci poté předvedly hráčky Hradce Králové, ale při zakončení jedna z hráček nedokázala dostatečně sklopit čepel a odkrytou bránu akorát přestřelila. Pohrdnutí stoprocentní gólové příležitosti využily hráčky Kutné Hory, které chvíli na to zvýšily na 4:1. Již zmiňovaná Říhová vybojovala zdánlivě ztracený balon v rohu na soupeřově polovině a na milimetry přesnou přihrávku poslala na hůl Charvátové. Ta odkrytou bránou nepohrdla a nekompromisně z první zavěsila. Na hráčkách Kutné Hory bylo vidět, že si zápas náramně užívají. S gólem roste chuť útočit, což jednoznačně hráčky Olympie potvrzovaly. Opět ke konci třetiny se Hradec gólově připomněl. Lehké nahození na zadní tyč si našlo své místečko v brance.

Závěrečná část začala výborným zákrokem Blažejové. Kutná Hora nechala soupeřkám pootevřenou obranu a ty se snažily trestat. Druhá šance pramenila z chyby a ztráty míčku ve středu hřiště, ale soupeřky opět zakončily vysoko nad branku. A to co nešlo Hradci, tak to se naopak dařilo Kutné Hoře. Střela skoro z poloviny hřiště od Zvolánkové zapadla do brány. Šestou branku mohla přidat Charvátová a zaznamenat tak hattrick, ale po zisku míčku pramenící z dobrého ataku se sama ukličkovala a pak jí nezbyly síly na zakončení. Když se blížil konec zápasu, tak přišla chvíle Hradce a stejnou střelou na zadní tyč, jako padnul druhý gól, vsítil svou třetí branku v utkání.  Zdálo se, že zápas v poklidu už dohraje, když dokonce zbývala jedna necelá minuta, ale přišel ještě okamžik Růžičkové, která vstřelila svůj premiérový gól v kutnohorském dresu. Doklepnutím odraženého míčku dala výsledku konečnou podobu.