Takřka dokonalá odveta kutnohorských florbalistů

29. listopad 2010, 16:48
(aktualizováno: 29. listopad 2010, 16:49)

Kostelec nad Černými lesy - Další dva zápasy odehrálo béčko Olympie Kutná Hora v hale v Kostelci nad Černými Lesy. Z Áčka tým posílili gólman Bohouš Bochníček a do pole Štěpán Bochníček. Po zranění se vrátil gólman Jirka Jetleb a vychytal hned utkání s čistým kontem.

FKMP Praha – SKP Olympia Kutná Hora B 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Vyloučení: 0:3, využití 1:0
Branky a nahrávky Kutné Hory: 13. Jelínek (Oliva), 18. Jelínek (B. Bochníček)
K. Hora: B. Bochníček – Janeček, J. Dušek – Třískala, Dojčiak – Jelínek, Oliva (do 19. min.), Macháček, Volný – Š. Bochníček, Blahník (od 19. Oliva), Kruliš.

V zápase zdobila Kutnou Horu dobrá obrana v čele s výborným Bohoušem Bochníčkem, ale ne příliš zdařilý přechod do útočné fáze. Čtyři střely v první třetině na branku soupeře jsou opravdu málo. Nepřesností bylo na obou stranách vidět dostatek a souvislejší tlak si žádné z mužstev nevytvořilo. V závěru třetiny trefil Oliva zbytečně vysokou holí míček a vyfasoval za to dvě minuty. Nabídnutou přesilovku hráči FKMP využili střelou z úhlu přes obránce, kdy nestačil Bochníček reagovat. Hned v úvodu druhé části vyrovnal v zápase nejčastější střelec Kutnohorských Jelínek po nahrávce od Olivy. Hra se v této fázi přelévala z jedné strany na druhou, ale všechny pokusy byly víceméně jalové. Až se pražským florbalistům podařilo gólově zakončit závar před Bochníčkem střelou, která změnila směr tečí o stehno útočníka FKPM. Hráči Olympie však opět vyrovnali po nádherné akci gólmana Bochníčka, který zachytil jednu ze střel soupeře a přesným výhozem našel číhajícího kanonýra Jelínka, který se nemýlil. Vzrůstající nepřesnosti ve výrocích rozhodčích, které škodili oběma týmům zhruba stejně, začal komentovat Blahník nahlas. Nepřestal ani po upozornění sudích a nic nedbal ani na varování spoluhráčů. Tak se stalo, že těsně po půlce zápasu uviděl červenou kartu. Ta jej poslala do sprch a Kutnou Horu na pět minut do čtyř. V této přesilovce si však soupeř nevypracoval podstatnou příležitost a po dvou třetinách to bylo 2:2. V rozhodujícím dějství se obraz hry neměnil. Oba soupeři se snažili proniknout na polovinu toho druhého a najít si výhodnou pozici pro střelbu. Bylo k vidění několik povedených zákroků brankářů, několik střel mimo a hodně zachycených přihrávek ve středu hřiště. Nikdo nechtěl udělat chybu, a jak to tak bývá, k jedné takové došlo. Bohužel na straně Kutné Hory. Obránci Janečkovi sklouzl při rozehrávce balónek z hole, čehož využili útočníci FKMP k přečíslení dva na jednoho a k úspěšnému zakončení. Kutnohorští vrhli všechno do útoku, zbrklost jim však už vyrovnat nedovolila. Naopak mohli sami inkasovat z brejků, se kterými si buď poradil Bochníček, nebo za záchrannou brzdu tahal Dušek a byl vyloučen. Ztráta všech bodů z tohoto zápasu je pro Kutnou Horu krutá.

SKP Olympia Kutná Hora B – TJ Sokol Královské Vinohrady C 9:0 (1:0, 6:0, 2:0)
Vyloučení: 1:1, využití 1:0
Branky a nahrávky Kutné Hory: 7. Kruliš (Š. Bochníček), 13. Oliva (Blahník), 15. Oliva (Jelínek), 15. Volný (Š. Bochníček), 16. Janeček (Jelínek), 21. Blahník (Jelínek), 24. Kruliš (Volný), 25. Jelínek (Blahník), 35. Oliva (Volný)
K. Hora: Jetleb – Janeček, J. Dušek – Třískala, Š. Bochníček – Jelínek, Blahník, Oliva – Macháček, Dojčiak, Kruliš, Volný.

V úvodu střetnutí měli více ze hry hráči Vinohrad, kteří se častěji dostali k zakončení. Naráželi ovšem na brankáře Jetleba, který zabránil minimálně třem gólům. Kutnohorští se z tohoto tlaku otřepali a začali podnikat také útočné výpravy ke svatyni Sokola.  Zde se jim ujala už třetí střela, a to z hole Kruliše. Hra se vyrovnala, ale ten pravý tajfun přišel až v úvodu druhé třetiny. Hráči Olympie nasázeli Vinohradům během čtyř minut čtyři góly a bylo po zápase. Florbalisté Sokola přestali běhat a Kutná Hora měla dost prostoru si přihrát a zakončit. Skóre postupně rostlo až na konečných 9:0, čímž se Olympia takřka dokonale pomstila za loňskou prohru s tímto soupeřem 0:10. V zápase nejvíce bodovali tradičně Jelínek, Oliva a Blahník a netradičně Volný, Kruliš a Janeček. Štěpán Bochníček si připsal dvě nahrávky. V průběžné tabulce si Kutná Hora stále drží páté místo se ztrátou sedmi bodů na prvního.