Tři body zůstaly doma na Klimešce, Kutná Hora zdolala Jablonec!

12. prosinec 2021, 01:01

Kutná Hora – Florbalisté FBC Kutná Hora přivítali v sobotu v domácí hale na Klimešce tým Florbal Jablonec v utkání 13. kola divize. Kromě bodů šlo Kutnohorským také udržení domácí neporazitelnosti:

Kutná Hora – Jablonec 7:4 (0:1, 3:2, 4:1)

Vedení hostů z první třetiny se Kutné Hoře podařilo otočit ve druhé části utkání po spolupráci Pešla s Chalupou – 2:1. Jenže z dvou chyb v rozehrávce za vlastní bránou hosté vytěžili dvě branky – 2:3. Kutnohorští se nenechali vyvést z míry a ve 32. min. jim stačily čtyři vteřiny vyloučení Daníčka a začínalo se od začátku, protože Rejnovu střelu po rozehrání doklepl Spurný – 3:3.

Také ve třetí třetině se domácím povedla přesilovka: Při vyloučení Černého opět skvěle rozehráli a po dvou vteřinách Spurný strhl vedení na domácí stranu – 4:3. Jablonec v utkání ještě jednou srovnal, když zanedlouho Pehlivanova ne příliš prudká rána skončila v síti. Jenže po pár vteřinách Zelený poslal parádní střelou míček přímo do šibenice a ve 45. min. po Špačkově uvolnění na levé straně zametl jeho přihrávku do sítě Švarc – 6:4. Když se hosté nadechovali k náporu a chtěli se kontaktní brankou dostat zpět do utkání, přišla šance Chalupy, který šel sám na gólmana, s příležitostí naložil nekompromisně a prakticky rozhodl – 7:4.

„Soupeři jsme darovali hrozně moc šancí po našich individuálních chybách, to se nesmí opakovat,“ zdůraznil trenér Kutné Hory Jiří Vokřál. „Na druhou stranu jsem rád, že v útoku jsme se drželi své hry, dobře jsme stříleli a tlačili se do brány,“ ocenil útočnou hru svého týmu. Ten skóroval také ve dvou přesilovkách. „Konečně jsme se prosadili i v početní výhodě,“ naznačil kouč a dodal: „Kdyby brankář soupeře nebyl tak dobrý, branek by padlo asi více. Domácí neporazitelnost sice trvá, náš dnešní výkon ale optimální nebyl. Jsem ale rád, že se nerozhodovalo v poslední minutě, jako v posledních dvou zápasech. Konec byl dnes alespoň trochu v klidu, očekával jsem ale lepší výkon.“

Branky a asistence: 22. Pešl (Chalupa), 23. Chalupa (Pešl), 32. Spurný (Rejna), 43. Spurný (Schwarz), 44. Zelený (Novotný), 45. Schwarz (Špaček), 55. Chalupa (Zelený) – 7. Pehlivan (Faltus), 27. Jarolímek, 30. Pehlivan (Endrle), 44. Pehlivan (Hujer). Rozhodčí: Nguen – Kotyza. Vyloučení: 1/5. Využití: 2/0. Divákú: 113. Kutná Hora: B. Bochníček – Chalupa, Schwarz, Rejna, Novotný, Zelený, Pešl, Spurný, Špaček, Jedlička, Vojtěch, Vavřina, Listík, Tvrdík. Trenér Jiří Vokřál. Jablonec: Komárek – Mikula, Jarolímek, Endrle, Horčička, Šusta, Černý, Pehlivan, Koller, Hujer, Najman, Daníček, Faltus. Trenér Jakub Daníček.