Čáslav doháněla dvougólové manko, od vítězství ji dělily tyče a břevna!

5. březen 2023, 18:40

Čáslav - Fotbalisté Čáslavi v úvodním jarním kole divizní skupiny C na domácím hřišti přivítali Benátky nad Jizerou. Hosté se před utkáním nacházeli na třetí pozici, když na podzim podlehli pouze rezervě Liberce.

Čáslav - Benátky n/J 2:2 (0:2)

V prvním poločase mohli diváci vidět vyrovnaný boj. Efektivněji si ale počínali hosté. Domácí v úvodu několikrát pohrozili aktivním Cháberou. V 10. minutě se pak za obranou hostí zjevil Ronovský, který tváří v tvář brankáři Dědkovi neuspěl. Hosté dostali ve 23. minutě výhody přímého volného kopu z hranice vápna. Šimeček nádhernou ranou přes zeď otevřel účet zápasu - 0:1. O chvilku později centroval z přímého kopu z hloubi pole Komma a zcela osamocená Kopa dal Benátkám dvougólový polštář - 0:2. Ve 36. minutě rozehráli domácí standardní situaci na krátko, centr Slavíka našel na malém vápně zcela volného Hajníka, který ovšem svoji hlavičku nasměroval přímo do gólmana Dědka!

Po několika vteřinách druhé půle bylo srovnáno. Centr Slavíka přizvedl hostující obránce na hlavu Chábery, jenž pohotovu hlavičkou snížil skóre - 1:2. O pět minut později domácí rozehráli rohový kop, Bašek centrem oslovil Hejného, který hlavou nasměroval balón přesně k tyči - 2:2. V 57. minutě prodloužil dlouhý nákop Hejný na Cháberu. Ten přehodil vybehnuvšího brankaře Dědka, míč putující do prádné brány ovšem jeden z hostujících obráncu vykopl z brankové čáry! V 64. minutě domácí spálili další obrovskou šanci. Hejný hlavičkoval z bezprostřední blízkosti pouze do břevna a odražený míč nasměroval těsně mimo! Za další minutu se domácí již radovali, ovšem jen do okamžiku, kdy jim branku neuznal pomezní sudí. Peca na velkém vápně napřáhl ke křižné střele. Míč se od tyče odrazil k Baškovi, který vstřelil branku. Sudí ji ovšem vzápětí neuznali. Pět minut před koncem se mohl hrdinou stát střídají Dudla. Čáslavský útočník ale také otřásl jen břevnem. Zápas tak dospěl do remízového stavu.

"Pro neuzaujatého diváka to byl opět zajímavý zápas. Bohužel jsme v prvním poločase v první velké příležitosti selhali. Hosty jsme pustili ke dvěma standardkám a bylo z toho jejich vedení o dvě branky. Navíc v závěru poločase nedal další vyloženou šanci Hajník. V poločase prohrávat ve vyrovnaném zápase o dvě branky pro nás bylo kruté," podotkl trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

"Druhému poločasu z naší strany nic nechybělo. Smekám před kluky jak se dokázali do zápasu vrátit. Dokonce jsme dle videozáznamu vstřelili regulérní branku na 3:2, Bašek v žádném ofsajdu nestál. Ale to již nezvrátíme," pokrčil Svoboda rameny: "Vyvinuli jsme před brankou hostí několikrát velký tlak, trefili jsme dvakrát břevno, jednou tyč. Škoda, že se k nám tentokrát štestí otočilo zády. Bod je pro nás málo. Ale bereme ho. Teší mě výkon ve druhém poločase, kluci si sáhli na dno," uzavřel Jakub Svoboda.

Branky: 46. Chábera, 51. Hejný - 23. Šimeček, 24. Kopa.

Rozhodčí: Šimek - Papežík, Beneš. Žluté karty: Hajník - Šimeček, Kopa. Diváků: 150.

Čáslav: Vlček - Hajník, Mráz, Petrů, Peca (87. Konyvka) - Čuchal, Vančura - Chábera, Bašek (84. Dudla), Slavík (70. Hannich) - Ronovský (46. Hejný). Trenér Jakub Svoboda.

Benátky n/J: Dědek – Zabilanský, Kopa, Glöckner, Komma – Bodlák, Komárek (70. Yaroshenko), Šimeček, Vobořil, Slicho (59. Knobloch) – M. Macek. Trenér Tomáš Staněk.