Čižinský vychytal čtvrtou nulu v soutěži, Suchdol zůstává neporažen!

16. září 2022, 19:54

Sedlec – V sedmém kole okresního přeboru dorazili na hřiště TJ Viktorie Sedlec dosud stoprocentní fotbalisté TJ Sokol Družba Suchdol, kteří navíc v předchozích čtyřech kolech neinkasovali ani jeden gól. Viktoriáni před týdnem prohráli v Tupadlech 2:1.

Sedlec – Suchdol 0:7 (0:2)

V prvním poločase hosté naplnili úlohu papírového favorita, lépe kombinovali a spíše hráli na polovině soupeře. Domácí Viktorka se prvních pětačtyřicet minut prakticky nedostala k ohrožení Čižinského v bráně Suchdola. V 9. min. se ve velkém vápně domácích uvolnil Pekař, ale pálil jen do gólmana Staše. V 17. min. se Langr prosadil středem hřiště přes několik hráčů soupeře, pěkně mířenou ránu Kohoutka do horního rohu Staš sice vytáhl, ale rozhodčí i tak pískali ofsajd. Teprve ve 26. min. Kohoutek zamířil za vzdálenější tyč a bylo to 0:1. Suchdolské vedení pojistil ve 35. min. Kohoutek, když se prosadil opět středem obrany – 0:2. Ještě před přestávkou mohli hosté skóre nevýšit, dobrou přihrávku na úroveň penalty dostal Herout, který se snažil lobovat vybíhajícího Staše, leč vedle.

Hosté zápas definitivně rozhodli v 65. min., kdy dvěma góly zvýšili už na 0:4. Nejprve D. Laštovka potrestal nedorozumění domácích stoperů a vzápětí se Pacák vyhnul ofsajdu a bylo to 0:4. Hosté navrch přidali ještě tři branky, když si Viktorka nedokázala poradit s přesnými přihrávkami za obranu.

„Dostali jsme lekci od běhavého a dobře organizovaného týmu, který přesně ví, co chce hrát,“ připustil trenér Sedlce Pavel Vokoun. „Většina našich hráčů je o deset, patnáct let starších a nedokáží se soupeřem udržet tempo,“ doplnil a dodal: „Po prvním poločase to vypadalo, že by to možná šlo, hodně jsme prostřídali, ale nepovedlo se.“

Suchdol proti úspěšné sestavě z minulého zápasu proti Červeným Janovicím udělal čtyři změny v sestavě. „Proto jsem ani podobný výsledek moc nečekal,“ přiznal trenér David Čižinský. „Moc se mi líbí, že náš dorost, áčko i béčko hrají podobným stylem. Těší mě, že když do sestavy naskočí dorostenci, kluky dokonale nahradí. V tom je podle mě obrovská síla Suchdola,“ doplnil.

Branky: 26., 35., 78. Kohoutek, 64. D. Laštovka, 66., 80. Pacák, 69. M. Kruliš. Rozhodčí: Klobása – Mucha, Ziegler. ŽK: M. Kruliš. Diváků: 100. Sedlec: Staš – Fitzbauer, Kubec (46. Kolda), J. Poul (46. Brabec), Průša (69. Pečimúth) – Záleský (69. Rohan), Pohanka, Svoboda, Hvězda – Jak. Spáčil (46. Jan Vavřina), Pav. Mrštík. Trenér Pavel Vokoun. Suchdol: Čižinský – Zelený (78. Karásek), Dobeš, Böhm, Kaše – Pekař (55. D. Laštovka), Pacák, Herout, M. Kruliš, Kohoutek – Langr (73. Koldinský). Trenér David Čižinský.

1 Suchdol 4 4 0 0 0 15:0 12
2 Červené Janovice 4 3 0 0 1 19:6 9
3 Malín/K. Hora B 3 3 0 0 0 14:3 9
4 Paběnice 3 3 0 0 0 10:3 9
5 Chotusice 4 2 0 0 2 11:13 6
6 Sedlec 5 2 0 0 3 10:12 6
7 Kaňk 4 2 0 0 2 9:13 6
8 Malešov 4 1 0 0 2 4:10 4