Derby rozhodla penalta, Kutná Hora statečně vzdorovala Kolínu

2. duben 2022, 15:40

Kutná Hora – Fotbalisté Kutné Hory v dalším kole divizní skupiny C na domácím stadionu přivítali nedaleký Kolín. Derby týmů z opačných pólů tabulky sice přineslo územní převahu favorizovaného Kolína. Hosté však museli skóre zápasu otáčet a v závěru zápasu o své vedení mohli dokonce přijít!

Kutná Hora – Kolín 1:2 (1:1)

Kutnohorští vědomi si síly kolínského celku se soustředili na pozornou obranu. Branku soupeře ohrozili v prvních pětačtyřiceti minutách pouze jednou, ale stálo to za to! Po faulu v pokutovém území se k exekuci penalty postavil kapitán Wolf a poslal Kutnou Horu do překvapivého vedení. Hosté nadále dobývali hluboký obranný val domácích, nicméně si s ním dlouhou dobu nevěděli rady. Po půlhodině hry však Kolín míč krásně vykombinoval až k osamocenému Čapkovi, který balón uklidil do prázdné brány – 1:1.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhém dějství. Leč vyložené příležitosti ke skórování Kolín neměl. V 69. minutě hosté zahrávali pokutový kop. Jeden ze soubojů ve vápně posoudil hlavní rozhodčí jako faul a hosté dostali možnost kopat pokutový kop. Ten s přehledem proměnil kolínský kanonýr Sodoma – 1:2. V závěru zápasu domácí sahali po vyrovnání, Gašpar ovšem v gólové pozici minul Otáhalovu branku!

„Dnes jsme byli v defenzívě mnohem zodpovědnější než v minulých zápasech. „Po pokutovém kopu Wolfa jsme se dokonce dostali do vedení. Soupeř byl v prvním poločase více na míči. Bohužel jsme při jedné akci propadli ve středu hřiště a Kolín srovnal,“ popisoval trenér Kutné Hory Jan Holík.

„Obraz hry neměnil ani ve druhém poločase. My jsme zodpovědně bránili. Kolín kontroloval hru s míčem. Po jedné standardní situaci viděl rozhodčí faul v pokutovém území a Kolín šel po penaltě do vedení,“ konstatoval Holík a navázal: „V závěru jsme pak nedali vyloženou šanci. Škoda, dnes jsme tentokrát měli na bod. Věřím, že takto budeme hrát v dalších zápasech, které budou pro další vývoj sezóny stěžejní,“ uzavřel.

Branky: 13. Wolf pok. kop – 29. P. Čapek, 69. Sodoma pok. kop.

Rozhodčí: Lafek – Černý, Andras. Žluté karty: Křelina, Wolf – Hakl, Sodoma, Šindelář. Diváků: 150.

Kutná Hora: Malý – Marek, Franc, Wolf, Pilný - Zrůst (71. Pleva), Tulach (85. Gašpar), Piskač (85. Exner), Veselý, Nekvinda, - Křelina. Trenér Jan Holík.

Kolín: Otáhal – Štancl, Soběslav, Hakl, Koděra (70. Pelyak), Vojta (70. Hudec), Vondráček, Sodoma, Routek (70. A. Čapek), P. Čapek (85. Šindelář), Milec. Trenér Petr Pavlík.