Do nového ročníku Sázava vstoupila vítězně, doma porazila Kunice 5:2

9. srpen 2014, 19:34
(aktualizováno: 9. srpen 2014, 19:35)

Sázava - Nový ročník I. A třídy - skupina B odstartoval v sobotu. A fotbalisté FK Kavalier Sázava přivítali tým, který v minulé sezoně bojoval o body v ČFL. V Kunicích ale nezůstal kámen na kameni a tak se proti domácím postavilo nové mužstvo:

Sázava - Kunice 5:2 (2:2)

Domácí nezačali dobře a už v 7. min. prohrávali 1:0, když se z trestného kopu přesně trefil T. Skála - 0:1. Sázavští se ale tlačili na polovinu soupeře, už v zárodku napadali jeho rozehrávku a tyto situace přinesly i příležitosti. V 16. Foltýn zachytil špatnou rozehrávku kunické obrany, postupoval na gólmana sám a svou příležitost proměnil - 1:1. V zápětí Říčař po trestném kopu dostal míč do sítě, ovšem rozhodčí gól pro ofsajd neuznali. Vzrušení diváků bylo zbytečné i ve 28. min., kdy po dalším trestném kopu Říčař hlavičkoval do břevna a i tentokrát dle sudích těžil z ofsajdové pozice. Kunice se připomněly ve 35. min., když Zderadička se dostal za obranu Kavalieru, ovšem Burcev vyběhl daleko ze své brány a situaci vyřešil. To na druhé straně se Foltýn protáhl po brankové čáře, vrátil míč Šmídkovi, který dostal domácí do vedení - 2:1. Těsně před přestávkou se hostům podařilo vyrovnat, když jejich útok založil Konečný na polovině hřiště přihrávkou "naslepo" stoperům, míče se zmocnil soupeř a v pokutovém území se prosadil Zderadička - 2:2.

Ve druhé půli to chvíli vypadalo na boj o každý metr, ovšem pak to tam domácím "napadalo": V 66. min. se po trestném kopu prosadil hlavou Švec, který o chvíli později přidal další branku. Také po trestném kopu, tentokrát ale uplatnil větší důraz v souboji v pokutovém území - 4:2. A když o minutu později se po autovém vhazování odrazil míč ke Královi, který jej zpoza vápna napálil do šibenice, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto - 5:2. Sázavští mohli přidat ještě další branky, ovšem Švec mířil jen do břevna, obránce potom neprostřelil a nepoštěstilo se mu ani v dalších šancích.

"Zápas jsem čekal trochu klidnější a jednodušší," přiznal trenér Sázavy Pavel Chuchla. "Kunice mě překvapily v prvních pětadvaceti minutách, hrály dobře a měly více ze hry," dodal a pokračoval: "My jsme si hned na začátku zkomplikovali situaci pár nepřesnostmi, pak jsem udělal faul a prohrávali 1:0." Naštěstí se domácím podařilo brzy otočit výsledek. "Přišla ale fatální chyba obránce, to se prostě nesmí stávat," zlobil se Pavel Chuchla a doplnil: "Bylo vidět, že jde o první zápas. Hráli jsme neklidně, i když jsme byli lepší. Kunice podaly zajímavý a nadějný výkon, po brance na 3:2 jsme už na hřišti dominovali. Do té doby to bylo těžké utkání, řekl bych, že nám ani psychika nepouštěla nohy tak, jak by bylo třeba." Hráči ale nakonec s fanoušky oslavili tři body. "Za týden to bude těžké ve Velimi," myslí už na další kolo kouč Sázavy.

Branky: 16. Foltýn, 37. Šmídek, 66., 70. Švec, 71. Král - 7. T. Skála, 43. Zderadička. Rozhodčí: Chovanec - Kočárek, Lafek. ŽK: Lehovec. Diváků: 143. Sázava: J. Burcev - Konečný (46. Mařinec), Chuchla, Říčař, Král - Jelínek (46. Srba), Šmídek, T. Wolf (84. Dušek), Martin Chrpa (71. Marek Chrpa) - Pohorský (46. Švec), Foltýn. Trenér Pavel Chuchla. Kunice: Karlík - Lehovec, Příhoda, Simandl, Novák (34. Janků) - Koubek, Prokš (88. Buček), M. Skála, Tůma (80. M. Burcev) - T. Skála - Zderadička. Trenér Lukáš Liška.