Do vyšší soutěže Suchdol vstoupil tříbodově, doma porazil Jesenici

10. srpen 2013, 18:59
(aktualizováno: 10. srpen 2013, 19:56)

Suchdol - V premiéře mistrovské fotbalové sezony 2013 - 2014 se na hřišti Suchdola představili dva nováčci I. A třídy: Domácí Sokol přivítal Slavii Jesenici. Oba týmy v loňské tabulce skončily na druhém, resp. třetím místě a oba loňské zápasy skončily vítězstvím domácích 2:1.

Suchdol - Jesenice 2:0 (0:0)

Domácí začali s aktivnějším zakončením, jenže Kmoch, Křelina ani Janovský gólmana hostů Jeřábka nepřekonali. Jeseničtí se k první vážnější střele dostali až ve 20. min., za to Albova krásná rána skončila na břevně Míškovy brány a domácí měli velké štěstí, že soupeř na odražení míč nereagoval. Největší příležitost prvního poločasu si Suchdolští připravili ve 25. min.: Gólman vyběhl daleko proti Křelinovi, ten si ale míč pokryl, ale potom přestřelil prázdnou bránu! O tři minuty Müller z vápna ohrozil vlastního gólmana Míška, který se ale naštěstí překvapit nenechal. Ve 30. min. Jeřábek vyrazil ránu Křeliny a vzápětí si poradil i s míčem z kopačky Janovského po centru Křeliny.

Ve druhém poločase Suchdol soupeře více přitlačil. Ve 48. min. Kmoch vysunul Javorka, který se na šestnáctce výborně uvolnil, ale po zemi pak nemířil přesně. Suchdol dobýval bránu soupeře a dočkal se v 59. min.: Neúnavný Janovský zatáhl míč k brankové čáře, přihrál do malého vápna a Křelina už otevřel skóre - 1:0. V 72. min. Suchdol přidal i druhý gól: Janovský se po autovém vhazování prodral do pokutového území, jeho první ránu Jeřábek ještě stihnul vyrazit, ale Janovský si dorážkou řekl o gólový zápis - 2:0.

Do I. A třídy tak Suchdol vykročil pravou nohou. "Start je vždy důležitý," zdůraznil trenér Suchdola Vlastimil Chlád. "V prvním poločase to bylo trochu nervozní, v první půli soupeř špatný nebyl," začal hodnotit zápas a pokračoval: "Druhý poločas už patřil nám a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli." V první půli ale domácí měli štěstí po břevně Alby. "Šlo o to, kdo vstřelí první branku, ve druhém poločase už jsme ale byli lepší," opakoval Vlastimil Chlád.

Pouze na lavičce zůstal Jiří Štainz. "Stále se zotavuje po zranění," vysvětlil kouč, který ještě neví, zda bude útočník za týden připravený k zápasu v Ostré. "Uvidíme, jak se dá dohromady," zakončil.

Branky: 59. Křelina, 72. Janovský. Rozhodčí: Asník - Brda, Fejfar. ŽK: Jan Rak - Jeřábek. Diváků: 100. Suchdol: Míšek - Holub, Svoboda, Kalivoda, Jan Rak - Böhm (90. Siřínek), Kmoch, Müller, Javorek - Křelina (80. Pacák), Janovský. Trenér Vlastimil Chlád. Jesenice: Jeřábek - Pytelka, Procházka, Gregor, Švarc - Trávníček, Mlčkovský, Alba (62. Táčner), Boubín - Kratochvíl (78. Jirásek), Hrabovský. Trenér Milan Závodský.