Dobře promazaný suchdolský stroj šlape dál, doma porazil Zásmuky

24. srpen 2013, 19:09
(aktualizováno: 24. srpen 2013, 21:15)

Suchdol - Po dvou vítězstvích fotbalisté Sokola Suchdol nastoupili k dalšímu utkání I. A třídy doma. V derby se proti nim postavily Zásmuky.

Suchdol - Zásmuky 4:0 (2:0)

Diváci se ještě ani pořádně neusadili a v Suchdole se poprvé měnilo skóre: Po souboji O. Tomíška s Janovským rozhodčí odpískal pokutový kop, který jistě proměnil Kalivoda - 1:0. Suchdolští měli v prvním poločase navrch, přesněji kombinovali, vyhrávali osobní souboje a brzkým napadáním nutili soupeře k chybám. Od 25. min. se jim hrálo ještě lehčeji, když po rohovém kopu a závaru před brankou Zásmuk Svoboda nadvakrát prostřelil Jóna - 2:0. Před přestávkou se osmělili i hosté, jenže střely M. Frejlacha ani Pechara Míška pořádně neohrozily. Nakonec mohl Suchdol přidat i třetí gól, když Jón při snaze odkopnout trefil Janovského, jenže domácí kapitán z překvapivé situace nic nevytěžil.

Po přestávce hosté začali o hodně aktivněji: Ve 47. min. po zaváhání suchdolské obrany musel Pecharovu šanci řešit Kalivoda na brankové čáře. To však bylo vše, v 55. min. Kmoch po rohovém kopu upravil na 3:0. O dvě minuty později Suchdolští přidali i čtvrtou branku: Javorek vysunul Kmocha, ten vymotal obranu, posadil na zem gólmana a zvýšil na 4:0. Hostující tým potom zlobil M. Frejlach, ovšem když už míč dostal do sítě, pískal se ofsajd. V 89. min. ještě Čapek technickou ranou trefil břevno Míškovy brány.

"Vyhráli jsme 4:0 a s tím jsem spokojený," uvedl suchdolský trenér Vlastimil Chlád. "Náš výkon v některých fázích nebyl ideální," naznačil a pokračoval: "Hodně jsme ztráceli míče a po těchto ztrátách se soupeř dostával do šancí. Sám si nic nevypracoval." A jak vypadá zdravotní stav Jiřího Štainze? "Byl u lékaře, léčí se. Na brzký návrat to nevypadá," uzavřel Vlastimil Chlád.

Hostující trenér Jan Holík věděl o kvalitě Suchdola. "Chtěli jsme hrát od zadu," upozornil a pokračoval: "Bohužel jsme dostali branku z pokutového kopu, který byl z mého pohledu diskutabilní. Pak jsme byli zatažení, lepší byli domácí, my jsme se vyrovnali před koncem poločasu. Po přestávce jsme hru vyrovnali, ale paradoxně inkasovali dvě branky. Soupeři jsme darovali dva góly po standardkách, jedné brance předcházela individuální chyba před vápnem. Šance jsme nějaké měli, ale kvalita soupeře byla asi nad naše možnosti."

Branky: 6. pok. kop Kalivoda, 25. Svoboda, 55., 57. Kmoch. Rozhodčí: Rybka - Kaucký, Garaja ml. ŽK: Kalivoda, Holub - P. Holík, Čapek, J. Holík. Diváků: 200. Suchdol: Míšek - Holub, Svoboda, Kalivoda, Jan Rak - Müller, Kmoch, Böhm, Javorek - Křelina (60. Siřínek), Janovský. Trenér Vlastimil Chlád. Zásmuky: Jón - O. Tomíšek, Bečvařík, P. Holík, Mašín - Čapek, M. Frejlach - J. Tomíšek, Pechar, Benda (71. Chábera) - Sobotka (75. Krombholz). Trenér Jan Holík.