Domácí Slavoj Vyšehrad rozhodl o svém vítězství ve druhém poločase

24. květen 2015, 12:48
(aktualizováno: 24. květen 2015, 12:48)

Vyšehrad - Další díl záchrannářského thrilleru fotbalisté Čáslavi sehráli v neděli před obědem na umělé trávě SK Slavoj Vyšehrad. K utkání 29. kola ČFL však odjeli s torzem týmu, trenérovi Oldřichu Abrhámovi chybělo vesměs ze zdravotních důvodů hned šest hráčů:

Vyšehrad - Čáslav 4:1 (1:1)

Jenže od první minuty domácí ukazovali svou kvalitu. Už v 8. min. po přihrávce Kočího patou Smolák projel středem obrany až před Stehna, který hosty prvním výborným zákrokem podržel. Další velkou příležitost ke změně skóre měli domácí v 16. min., kdy po faulu Strnada na Hanuš zahrávali penaltu, jenže Kratochvílův pokus Stehno vyrazil! Šemíci zahrozili ještě ve 20. min., když po Hanušově centru Smolák hlavičkoval vysoko nad. Gólová radost tak vytryskla na druhé straně: Ve 32. min. si obrana domácích poradila s Fikejzem na hranici vápna jen za cenu faulu a Vacek trestný kop poslal nádhernou střelou do šibenice - 0:1! Vedení Čáslavi vydrželo necelých šest minut. Po akci z pravé strany Šimkovský vysunul Kabeleho, jehož rána z těžkého úhlu zapadla za vzdálenější tyč - 1:1. Hosté si připravili další šance ještě před přestávkou: Ve 42. min. Tomáškův centr prošel celým vápnem až k volnému Martínkovi, ten ale mířil nad. O chvíli později Kunášek našel za obranou Vacka, který zblízka míč do sítě neprotlačil. Také domácí mohli ještě v první půli skórovat, jenže Kratochvíl po rohovém kopu hlavičkoval do břevna.

Druhou půli začali domácí náporem, v 56. min. střela Kočího z vápna po rohovém kopu naštěstí neprošla přes bránící hráče, v 58. min. si Kratochvíl zažongloval s obranou Čáslavi, míč ještě posunul Macháčkovi, jenže ten z vyložené šance mířil vedle. V 62. min. krásnou střelu Schöna vytáhl Stehno, ovšem v 64. min. už nestačil na pokutový kop Macháčka po jeho střetu s Kunáškem - 2:1. Situace hostů se zkomplikovala ještě více v 68. min., kdy Kratochvíl po rohovém kopu upravil na 3:1 a sestavu Čáslav opustil zranění Fikejz, který si podvrtl kotník. V 72. min. Váňa vyvezl míč, vysunul do šestnáctky Mlynku, ten si ale neporadil, podobně jako v 74. min., kdy po akci po ose Váňa - Strnad pálil nad. Otevřený fotbal přinesl další příležitosti: V 75. min. Macháček trefil jen nohy gólmana Stehna, o tři minuty později se domácím vyplatil důraz na hranici šestnáctky, osamocený Hanuš ale z hranice šestnáctky minul čáslavskou bránu. V 80. min. Stehno vytáhl technickou ránu Kalaše po zemi k tyči, v 84. min. se však Macháček uvolnil u brankové čáty a Nosek upravil na 4:1. Na stavu nic nezměnily ani dvě střely Váni a na druhé straně vyložená šance Rybaříka s Macháčkem.

Čáslavští odjeli k nedělnímu utkání bez šesti hráčů - pěti ze základní sestavy. "Přesto si myslím, že jsme sestavu poskládali celkem rozumně," upozornil trenér Čáslavi Oldřich Abrhám. "Do chvíle, než se zranil Radim Fikejz, jsme byli konkurenceschopní," zdůraznil a pokračoval: "Bohužel kvalitu Fikejze jsme nebyli schopní nahradit, při vší úctě ke klukům, kteří nastoupili. Snažili se, ale kvalitu Radima Fikejze nenahradili." Zápas hosté rozehráli slušně, vedli 1:0 a po prvním poločase to bylo nerozhodně 1:1. "Vypracovali jsme si gólové šance, řekl, že bych i ve druhé půli jsme tam měli dvě, možná tři velké příležitosti," poznamenal Oldřich Abrhám a dodal: "Výsledek takto dopadnout nemusel, ale ve chvíli, kdy jsme mužstvo museli doplnit z lavičky, bylo o výsledku rozhodnuto."

Branky: 38. Kabele, 64. pok. kop Macháček,  68. Kratochvíl, 84. Nosek - 32. Vacek. Rozhodčí: Rais - Mrkáček, Šťastný. Bez karet. Diváků: 142. Vyšehrad: Procházka - Šimkovský (85. Rybařík), Hendrych, Mojdl, Hanuš - Schön (83. Nosek), Kučera, Kočí, Kabele - Smolák (46. Macháček), Kratochvíl (75.. Kalaš). Trenér Jaroslav Klíma. Čáslav: Stehno - Strnad, Vencl, Váňa, Kunášek - T. Mlynka, Tomášek, Vančura, Martínek (66. Richard) - Vacek - R. Fikejz (59. Lebduška). Trenér Oldřich Abrhám.