Fotbalisté Čáslavi přišli o body gólem z posledního rohu zápasu!

12. duben 2015, 18:57
(aktualizováno: 12. duben 2015, 19:02)

Louňovice - Po čtrnáctidenní pauze fotbalisté FK Čáslav zahájili anglický týden nedělním zápasem 23. kola ČFL na hřišti Slavie Louňovice.

Louňovice - Čáslav 2:1 (0:0)

Hosté na soupeře vlétli bez respektu a v prvních dvaceti minutách si připravili příležitosti ke skórování. Střelu Závišky gólman Štěpánek jen vyrazil, po rohovém kopu Vančura úplně volný Kunášek hlavičkoval vedle. Na druhé straně se připomněli i domácí, když v 8. min. Jeřábek posadil míč na břevno. Po dvaceti minutách se hra přece jen uklidnila, hosté pozorně bránili centry Veselého před Jíchou, ovšem k ničemu dalšímu už se výrazněji nedostali. Až v poslední minutě před přestávkou Vančura vyslal za domácí obranu Závišku, který se ale dostal do úhlu a jeho akce vyšuměla do ztracena.

Domácí se do Čáslavi po změně stran z kopce zakousli a vedení se ujali už ve 49. min., když odražený rohový kop Rejhon napálil po zemi do "ohně" a Jíchova teč skončila v síti - 1:0. V 56. min. gólman Stehno vyrazil ránu úplně volného Procházky, vzápětí Vondráčkova přihrávka po zemi prošla po zemi malým vápnem naštěstí bez povšimnutí. V 67. min. Stehno čelil další tvrdé ráně Micky, střelu Vondráčka o chvíli později obrana srazila na roh. Pak přišla chvíle hostů: V 68. min. Záviška utekl po pravé straně a Karal s pomocí tyče dokázal vyrovnat - 1:1! V 87. min. sice Vondráček po centru Rejhona hlavičkoval z úrovně penalty nad, rozhodnout mohli ale Čáslavští: Po Maxově úniku domácí obrana na poslední chvíli odvrátila před Týfou centr Vacka, v 89. min. Vančura vysunul Týfu, který se dostal až před brankáře, ale míč si předkopl až příliš. Poslední akcí zápasu byl v nastaveném čase domácí roh, po kterém Micka strhl vítězství na stranu Louňovic - 2:1.

Po zápase hostující hráči popadali na trávník, z lavičky se dlouho nemohl zvednout trenér Oldřich Abrhám. "Nešťastný zápas," hlesl. "Dřeme od první minuty, jdeme si za vítězstvím. Vyrovnáme nepříznivý stav, minutu před koncem jdeme sami na branku, utkání můžeme rozhodnout a získat tři body. V 93. minutě, když rozhodčí nastavil dvě minuty, dostaneme gól po rohu," shrnul zápas a dodal: "Co mi je platné, když mi domácí funkcionáři říkají, že jsme si prohrát nezasloužili. Bohužel jsme ale prohráli, to je realita. Zápas se mi těžko hodnotí, těžko nacházím slova. Jsem zklamaný, kluci jsou zklamaní. První poločas byl z naší strany dobrý, bohužel zase někteří kluci vyložené gólové šance nedali, například Petr Kunášek z malého vápna hlavou nedá gól. To se potom těžko hodnotí. Když nedáme góly, nemůžeme asi chtít vyhrát, ale dnešní prohra je nešťastná."

Branky: 49. Jícha, 90.+3 Micka - 68. Karal. Rozhodčí: Melničuk - Tvrdík, Aubrecht. Bez karet. Louňovice: Štěpánek - Čepelák, Daňhel, Hell (41. Štancl), Procházka - Jeřábek (30. Rejhon), Knobloch (61. Micka), Medek, Veselý - Vondráček, Jícha (76. Škorvánek). Trenér Karel Jeřábek. Čáslav: Stehno - M. Frejlach, Karal, Váňa, Kunášek - Záviška, Tomášek, Vančura, Vacek (90. Strnad) - Fousek (79. Týfa), Maxa. Trenér Oldřich Abrhám.