Fotbalisté Čáslavi remizovali s Novým Bydžovem

20. únor 2022, 15:57

Čáslav - Fotbalisté Čáslavi v dalším přípravném utkání na jarní část divizní sezóny skupiny C zavítali do Nového Bydžova. Na tamní umělé trávě změřili síly s celkem RMSK Cidlina Nový Bydžov, který suverénně vede tabulku krajského přeboru Královehradeckého kraje.

Nový Bydžov – Čáslav 3:3 (2:1)

Kvalitu utkání na umělé trávě v Novém Bydžově ovlivnil silný vítr. Ten bohužel fotbalu příliš nepřál. Hosté v prvním poločase zůstali svým výkonem daleko za očekáváním. Ačkoliv se Čáslav dostala po hrubce domácího brankáře do laciného vedení, nemohli se svěřenci trenéra Jakuba Svobody dostat do tempa. Naopak nebezpečněji působili v prvním poločase domácí. Po dvaceti minutách hosté po školácké chybě nabídli sólový nájezd domácímu celku a bylo srovnáno – 1:1. Deset minut před poločasovou pauzou se domácí jednoduchou kombinací dostali za obranu Čáslavi a skóre otočili – 2:1.

Čáslav byla ve druhém poločase aktivnější v útočné fázi. V obraně však stále měla okénka. Po hodině hry se do centru Vančury opřel hlavou Schovanec a míč skončil v síti – 2:2. V následující desetiminutovce Čáslavští spálili dvě příležitosti ke skórování. Poprvé mířil hlavou ve vyložené pozici nad Ronovský. Ten samý hráč si o pár chvil později naběhl na přihrávku za obranu. Jeho střela ovšem i tentokrát těsně minula branku domácích. Čáslav se dočkala v 70. minutě. K přímému kopu z pětadvaceti metrů se postavil Vančura a krásnou střelou přes zeď poslal balón do sítě – 2:3.

Domácí ovšem nesložili zbraně a o šest minut později po jednoduché akci překonali brankáře Bartáka – 3:3. Hosté v závěru mohli skóre překlopit na svoji stranu. Konyvka však ve vyložené pozici domácího brankáře nepřekonal.

„V prvním poločase jsme sehráli nejhorších pětačtyřicet minut letošní zimní přípravy. Našemu výkonu chybělo úplně všechno,“ kroutil hlavou trenér Čáslavi Jakub Svoboda a navázal: „Kluci v posledním týdnu absolvovali tři přípravné zápasy a dvě tréninkové jednotky, asi toho na ně bylo moc,“ připustil.

„Ve druhém poločase jsme se zlepšili v kombinaci na polovině soupeře a byli daleko nebezpečnějším týmem pro obranu soupeře. Co naplat, když v obranné činnosti jsme po celý zápas propadali,“ mrzelo Jakuba Svobodu, který dodal: „Nebylo to pohledné utkání. S hráči si na soustředění v příštím týdnu rozebere jeho jednotlivé části tak, abychom podobným herním výpadkům z naší strany dokázali předejít,“ uzavřel.

Branky Čáslavi: 5. Bašek, 60. Schovanec, 70. Vančura.

Čáslav: Barták – Konyvka, Mráz (46. Kubín), Petrů, Slavík – Vančura (70. Bašek), Schovanec – Strnad (46. Kopp), Bašek (46. Čuchal), Chábera (70. Strnad) – Ronovský. Trenér Jakub Svoboda.