Fotbalisté Kutné Hory B si z Malína odvezli ještě milosrdnou prohru 2:0

2. květen 2015, 23:20
(aktualizováno: 3. květen 2015, 21:13)

Malín - Ve 20. kole okresního přeboru fotbalisté Sokola Malín v sobotu hostili rezervu Sparty Kutná Hora. Vzhledem k jarním výsledkům se domácím nebezpečně přibližuje dno tabulky a proto potřebovali nutně bodovat:

Malín - Kutná Hora B 2:0 (1:0)

První poločas vyšel více domácím, kteří si vypracovali řadu brankových příležitostí. Skórovali ale pouze jednou. V 9. min. Pátek našel křižnou přihrávkou po zemi Janouška, který připravil míč pro L. Krause, jenže jeho střela zpoza vápna se od tyče odrazila do autu. Ve 14. min. se už domácí dočkali, když rohový kop Stoupa vyrazil jen slabě a L. Kraus měl před sebou odkrytou bránu - 1:0. O dvě minuty později Malínští založili rychlý protiútok, T. Vojtíšek si míč vyměnil s M. Kročákem, toho Stoupa tentokrát skvěle vychytal a Janoušek dorážel vedle. Ve 25. min. T. Vojtíšek po svém úniku míč odevzdal jen do rukou Stoupy, před tím se kutnohorského brankáře snažil přehodil Janoušek z velké dálky, ale jeho pokus byl hodně nízký. Ve 36. min. T. Pospíšil při odkopu trefil jen T. Vojtíška, který prchl do dalšího brejku, ale mířil nepřesně. O chvíli později po útoku M. Kročáka s J. Krausem to zkoušel T. Vojtíšek z otočky, jenže pálil opět jen do Stoupy. Vzápětí při dalším malínském úniku Stoupa u tyče sebral míč po závaru.

Jak první poločas skončil, tak ten druhý začal: Přihrávka Tomáše Vojtíška prošla malým vápnem Kutné Hory B bez povšimnutí, z trestného kopu z hranice velkého čtverce Milan Kročák pálil nad. Hosté poprvé pořádně prověřili brankáře Staše v 63. min., kdy malínský brankář musel na zem proti ráně Krupičky. To však byla jediná střela na branku z kopaček hostů. Domácí upravili na konečných 2:0 v 66. min.: L. Kraus obloučkem za obranu vysunul T. Vojtíška, který se už konečně trefil k tyči - 2:0. V 83. min. postupovali na Stoupu Jarkuliš s T. Vojtíškem, Jarkulišovu přihrávku ve vápně ale kutnohorský gólman vystihl a tak se na skóre už nic nezměnilo.

"Jsou to důležité tři body, potřebovali jsme je," upozornil trenér Malína Tomáš Vojtíšek. "Jsem spokojený s bojovností, jsem rád, že jsme po dlouhé době vyhráli. Máme spoustu šancí, které nedokážeme proměnit. A to je v každém zápase. Dnes mělo být rozhodnuto po prvním poločase," poznamenal.

"K zápasu jsme přistoupili totálně ležérně," rozčiloval se trenér Kutné Hory B Pavel Král. "Takovou facku mužstvo potřebovalo, bylo jasné, že nemůže všechno vyhrávat o devět, šest gólů," naznačil a pokračoval: "V prvním poločase byli domácí lepší, výsledek 1:0 byl ještě milosrdný, když šli čtyřikrát sami na bránu. Ještě nás šetřili." A co se stalo s kutnohorským béčkem? "Všech deset hráčů jakoby nevědělo, co má hrát. Před zápasem máme nějakou přípravu, každý má daný úkol a na hřišti to není vidět," zlobil se trenér. "Před zápasem jsem upozorňoval, stejně jako před utkáním s Kaňkem, aby hráči na postavení v tabulce vůbec nekoukali. Domácí byli bojovnější, dali góly a proto zaslouženě vyhráli," uzavřel Pavel Král.

Branky: 14. L. Kraus, 66. T. Vojtíšek. Rozhodčí: Jindřich Svoboda. ŽK: L. Kraus, Janoušek - Filipec, F. Nedvěd. Malín: Staš - Pátek, Rathauz, M. Novotný, Husa - J. Kraus (80. Dastych), L. Kraus, P. Štoček, Janoušek - M. Kročák (72. Jarkuliš), T. Vojtíšek. Trenér Tomáš Vojtíšek. K. Hora B: Stoupa - O. Nedvěd (71. Trnka), F. Nedvěd, T. Pospíšil (75. Král), Michálek - Kopecký (57. Hanousek), B. Pospíšil, Krupička, Lebeda - Filipec, Brant (57. Kudláček). Trenér Pavel Král.