Fotbalisté Kutné Hory porazili zachraňující se Pardubice B 3:0

31. květen 2015, 20:02
(aktualizováno: 31. květen 2015, 21:14)

Kutná Hora - Ve 30. kole divize C fotbalisté Kutné Hory přivítali zachraňující se FK Pardubice B. Hosté dorazili s několika posilami z áčka, na domácí Kutnou Horu ale nestačili.

Kutná Hora - Pardubice B 3:0 (2:0)

Po celý první poločas si domácí udržovali územní převahu, z které vytěžili řadu centrů, rohů a standardních ssituací. Gólmana Frydrycha ale dlouho neprověřili. Ve 20. min. se naopak Klátil probíjel do šestnáctky Sparty, Schwarz ho ale nepustil a následný domácí brejk Vácha zakončil z úhlu vedoucí brankou - 1:0. Druhou branku Kutná Hora přidala ve 42. min., když Křelina posunul míč do pravé strany Antošovi, který zvýšil na 2:0.

Po změně stran sice Křelina přesným centrem našel Váchu, jehož zakončení Frydrych vytáhl na roh, více ze hry měli ale ve druhé půli hosté. Vytvořili si několik příležitostí, které zakončoval většinou Rydval, jenže hodně nepřesně. V 80. min. po Váchově centru a Křelinově přistrčení poslal na pardubickou bránu tvrdou ránu Antoš, jenže doprostřed. Třetí gól Sparta přidala v 84. min., když Křelina vysunul Váchu, který si zdánlivě míč předkopl až příliš, pak ale stačil techniky přehodit vybíhajícího Frydrycha - 3:0. Čisté konto si brankář Kutné Hory Zich zasloužil v poslední minutě, když zlikvidoval jasnou gólovku Klátila.

"Pardubice hrají typicky kombinační fotbal, chtěli jsme soupeře trestat z rychlých protiútoků," naznačil trenér Kutné Hory Jan Holík. "Řekl bych, že se nám to podařilo. Po dvou křižných balónech jsme dokázali přejít jeden na jednoho, přečíslit a dát branky," upozornil a pokračoval: "Hosté měli v prvním poločase do 14. minuty také dvě gólovky. Dnes šlo o to, že jsme gólovky na rozdíl od soupeře proměnili a proto vyhráli."

Podle Jana Holíka se v Lorci představil kvalitní soupeř. "Byl více na balónu, postupem času jsme se mu ale vyrovnali, přidali branky navíc a proto vyhráli," uzavřel.

Branky: 21., 84. Vácha, 42. Antoš. Rozhodčí: Vnuk - Štefan, Duchoň. ŽK: Bora, Wolf. Diváků: 125. Kutná Hora: Zich - Skokan, A. Schwarz, Franc, Nekvinda (90. Tafel) - Vácha, Bora (90. B. Pospíšil), Wolf (79. Šindelář), Urban (85. Hačka) - Křelina (87. Šesták), Antoš. Trenér Jan Holík. Pardubice B: Frydrych - Mandutz, Kejmar, Němeček, Prokopec - Dostálek, Křivka, Jeřábek, Portyš (76. Fidler) - Klátil, Formáček (63. Rydval). Trenér Pavel Němeček.