Fotbalisté Malešova na svém hřišti vydolovali alespoň bod v nastaveném čase!

26. březen 2023, 18:09

Malešov – Úvodní jarní kolo okresního přeboru uzavřelo nedělní utkání fotbalistů SK Malešov, kteří na svém hřišti přivítali Star Tupadly:

Malešov – Tupadly 2:2 (1:1)

Po několika střeleckých pokusech na obou stranách, které se mezi tři tyče nevešly, diváci viděli první velkou příležitost ve 29. min.: Po Nekolově centru hlavičkoval Škrobák jen do tyče. To o dvě minuty později rozhodčí zapsali první branku, když Šemíkova nepovedená střela skončila u volného Chleboráda, který už malešovskou síť rozvlnil – 0:1. Za pět minut se domácím podařilo vyrovnat, když Škrobák kolmou přihrávkou posunul za obranu hostů R. Menšíka, který uklidil balón k tyči – 1:1.

V úvodu druhé půle rozehráli hosté rohový kop a Zahradníkův centr před bránu zapadl do brány Malešova – 1:2. Domácí se potom snažili s výsledkem něco udělat, obrana soupeře je ale dlouho do žádné šance nepustila. V nastaveném čase malešovský tlak sílil, dvě opakované tvrdé rány F. Kalfiřta zadáci Tupadel odvrátili, ve druhém případě se ale míč odrazil k P. Joskovi, který srovnal na konečných 2:2.

„Celý zápas jsme většinou drželi míč, dobývali jsme tupadelskou obranu, což se nám bohužel skoro celé utkání nedařilo,“ přiznal trenér SK Malešov Tomáš Frejlach a pokračoval: „Tupadly dobře bránily, vzadu měly ještě vysoké hráče. My jsme útoky řešili špatně, nedávali jsme do vápna moc centrů ze stran. Hosté si z Malešova zaslouženě odváží jeden bod.“

Fotbalisté Star Tupadly dlouho sahali po vítězství, o které přišli až v nastaveném čase. „Myslím, že jeden bod je zlatý,“ zdůraznil trenér Star Tupadly Vladimír Remeš. „Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že do poslední minuty budeme sahat po vítězství, nevěřil bych mu,“ upozornil a dodal: „Všem klukům, kteří se dnes zápasu zúčastnili, musím poděkovat. Klobouk dolů před nimi. Soupeř byl kvalitní, na druhou stranu mě překvapil, že v sestavě, kterou má, nás nezatlačil více. Musíme se připravit na příští týden, na těžký zápas s Červenými Janovicemi.“

Branky: 36. R. Menšík, 90.+2 P. Joska – 31. Chleborád, 53. Zahradník. Rozhodčí: Fencl – Uher, Sojka. ŽK: Pudil – Vojáček, Šabala. Diváků: 73. Malešov: Hromádka – Krásenský (58. F. Kalfiřt), Basl (82. P. Joska), M. Poklop, Nekola – R. Zoufalý, Kvíčala (58. Špírek), Malina (81. Vlček), Pudil – R. Menšík, Škrobák. Trenér Tomáš Frejlach. Tupadly: Auersvald – V. Pipek (80. Lipták), Šemík, Zahradník, Hošek – Hudec, Čunderlík, Vojáček, Vančura – Šabala (90. Dušek), Chleborád. Trenér Vladimír Remeš.

1 Červené Janovice 13 11 0 0 2 67:25 33
2 Suchdol 13 11 0 0 2 39:10 33
3 Paběnice 12 11 0 0 1 43:17 33
4 Malín/K. Hora B 13 8 0 0 4 44:29 25
5 Nové Dvory 13 6 0 0 5 26:26 20
6 Církvice 13 6 0 0 6 36:30 19
7 Zruč n. S. 13 5 0 0 5 27:26 18
8 Malešov 13 5 0 0 6 27:30 17