Fotbalisté Tupadel si pro triumf ve finále poháru OFS přijeli na kolech!

23. červen 2022, 10:53

Čáslav – Pohárová soutěž OFS Kutná Hora mužů "O Stříbrný míč" vyvrcholila ve středu 22. června v podvečer na stadionu Pod Hrádkem v Čáslavi. Finálové klání mezi celkem Tupadel a Chotusic nabídlo zajímavou bitvu a rozuzlení až v penaltovém rozstřelu. V něm byli nakonec úspěšnější fotbalisté Tupadel, kteří k zápasu do Čáslavi přicestovali na kolech.

Tupadly – Chotusice 1:1 (0:0), pok. kopy 4:2

Tři stovky diváků sledovaly v prvním poločase v poli mírnou převahu celku Tupadel. Oba celky se však do příliš nebezpečného zakončení neprodraly, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Skóre zápasu otevřel v 62. minutě Štěpán Pipek, který přesnou ranou ze dvaceti metrů propálil brankáře Výborného a poslal Tupadly do vedení – 1:0. Chotusice však nesložily zbraně. Pět minut před koncem se k exekuci přímého volného kopu z hranice velkého vápna postavil chotusický Ondřej Vančura a povedenou pumelicí k pravé tyči rozjásal fanoušky z Chotusic – 1:1.

Finálový souboj tak po devadesáti minutách o vítězi nerozhodl. Na řadu přišla střelba ze značky pokutového kopu. Pevnější nervy nakonec měli fotbalisté Tupadel, kteří po proměněné penaltě Čunderlíka mohli odšpuntovat nadšení ze zisku trofeje …

V rámci programu pak došlo k vyhlášení vítězů okresních soutěží, konkrétně okresního přeboru mladších a starších žáků a soutěží mužů (OP, III. třída, IV.A a IV.B třída).

Na dobrovolném vstupném pořadatelé od diváků vybrali šestnáct tisíc korun. Tato částka putuje na transparentní účet FK Čáslav, který klub zřídil pro malého Jakoubka Jandu - www.projakoubka.cz.

Branky: 62. Štěpán Pipek – 85. Ondřej Vančura.

Rozhodčí: Uher – Volenec, Mucha. Žluté karty: Kořínek, Vondra, Víšek – Hubáček, Žilka, J. Goliáš. Diváků: 300.

Tupadly: Auersvald – Pipek, Kořínek, Hašek, Zahradník, Válek (63. Janeček), Vondra (22. Š. Pipek), Plíhal, Vančura, Císař (79. Čunderlík), Víšek. Trenér Vladimír Remeš.

Chotusice: Výborný – Stárek, Tuzar (30. J. Roubíček), Hubáček, Zámečník (67. O. Vančura), Stehlík, Žilka, J. Goliáš, R. Goliáš, Pivnička, Šimůnek. Trenér Ladislav Rajm.