Fotbalisté z Kaňku předčili svého rivala z Hlízova zejména v pohybu

30. březen 2013, 18:23
(aktualizováno: 30. březen 2013, 18:27)

Kaňk - Druhé jarní kolo III. třídy nabídlo prestižní souboj dvou sousedů - Kaňku a Hlízova. Hlízovští přes zimu přivedli do svého týmu zkušené borce Vavřinu a Čálka, domácí zase chtěli odčinit podzimní utkání, ve kterém remízu 3:3 zachraňoval Nedvěd.

Kaňk - Hlízov 5:1 (3:0)

Domácím první poločas vyšel daleko lépe: Svého soupeře přehráli rychlejším pohybem, Hlízovští se naopak potýkali s přesností a přechodem do útoku. Ve 12. min. po trestném kopu hostů podnikl Kaňk rychlý protiútok, Nedvěd vysunul Pavlíka, který se štěstím prostřelil gólmana Kedršta - 1:0. Ten samý hráč zvýšil ranou z vápna k tyči na 2:0 a ve 34. min. hostující obraně nevyšla ofsajdová past, z čehož těžil Čížek - 3:0. Před tím po přetaženém centru Karvaie Pertlíček hlavou netrefil domácí bránu, ovšem to byla ze strany hostů prakticky jediná vážnější šance v prvním poločase.

Z kraje druhé půle měl navrch Hlízov. Pertlíček už ve 47. min. korigoval stav na 3:1 a bylo otázkou, zda se hosté kontaktním gólem dostanou zpět do zápasu. "To bude jako na podzim," malovali čerta na zeď někteří fanoušci Kaňku. Jenže větší příležitosti si připravili právě Kaňkovští. Ovšem Výborný ani Mandík neuspěli, v 73. min. čistou gólovku Čížkovi zlikvidoval Kedršt. V první minutě nastavení se do historie mohl zapsat střídající Boudaboza, který po pár vteřinách na hřišti zblízka přestřelil prázdnou hlízovskou bránu! Přesto se domácí dočkali ještě dvou branek: Ve druhé minutě nastavení Nedvěd z pokutového kopu potrestal faul Budína na Jak. Výborného a zápas zakončil Čížek pěknou individální akcí zakončenou střelou k tyči - 5:1.

Trenéra Kaňku Michala Velebného potěšily tři body. "Věděli jsme, že se na nás Hlízov chystá. Kluky jsme proto nabádali ke hře v klidu bez řečí," upozornil. "V prvním poločase jsme soupeři mohli dát pět, šest gólů. Bohužel jsme dali jen tři. Víme, co se stalo v Hlízově, kde jsme také vedli a nakonec to bylo drama až do konce," narážel na podzimní utkání a pokračoval: "Na začátku druhého poločasu jsme trochu polevili, ale zápas jsme pak kontrolovali a přidali ještě dvě branky."

O prohře Hlízova rozhodl zejména první poločas. "Udělali jsme dvě chyby. Soupeř byl lepší a rychlejší," připustil vedoucí hlízovského celku Aleš Muška a dodal: "My jsme to sem přijeli asi jen odchodit."

Branky: 12., 17. Pavlík, 34., 90.+5 Čížek, 90.+2 pok. kop Nedvěd - 47. Pertlíček. Rozhodčí: Ladislav Culka. ŽK: Pavlík - J. Špitálník, Pertlíček, Machů. Kaňk: Pospíšil - Zrzavý (29. Černý), Klatka, Koten (66. V. Dvořák), M. Horký - Jak. Výborný, Nedvěd, J. Horký, Mandík - Pavlík (90. Boudabouza), Čížek. Hlízov: Kedršt - Budín, Vavřina, L. Balvín, Růžička - Karvai, Mathé, Čáp, Pertlíček (73. Machů) - Mil. Čálek, J. Špitálník.