I přes ostudný výkon rozhodčího Vrzala Čáslavští přivezli tři body ze Záp!

7. září 2014, 19:21
(aktualizováno: 7. září 2014, 19:21)

Zápy - Páté kolo ČFL fotbalisty FK Čáslav zavedlo na hřiště SK Zápy. Tohoto soupeře v loňském ročníku dvakrát porazili, přičemž zejména v Zápech nebojovali jen proti jedenáctce domácích. A podobné utkání diváci viděli i v neděli:

Zápy - Čáslav 0:2 (0:1)

Lépe zápas rozehráli hosté. Už ve 3. min. míč na polovině domácích vybojoval Maxa, Záviška udělal kličku brankáři Rodengerovi, ovšem míč v poslední chvíli srazil na roh Kalivoda. Ve 13. min. už bylo na čáslavské lavičce veseleji: Hosté podnikli rychlý protiútok, M. Ujec vysunul do otevřené obrany Závišku, který si kličkou posadil Dubna a chladnokravně zakončil - 0:1. S blížící se přestávkou sílil tlak nejen domácích, ale i rozhodčích. Čáslavští čelili řadě trestných kopů, ovšem s centry si obrana poradila a přestála i několik závarů před brankou Kotěry.

Do druhé půle domácí vtrhli jako uragán a brankář Kotěra byl v jednom kole. I když sudí Milan Vrzal dělal co mohl, obrana hostů v čele s brankářem Kotěrou si s centry do šestnáctky poradila. V 58. min. domácí rozehráli trestný kop ze své poloviny hodně špatně, Vlkanova získal míč, měl před sebou jen gólmana, ale jasný faul Šimečka zezadu Vrzal ani neodpískal! Čáslav odpověděla nejlépe jak mohla: V 61. min. hosté podnikli rychlý protiútok, Záviška si narazil v pěkné kombinaci s Vlkanovou a upravil na 0:2! Pozornou hrou Čáslav výsledek ubránila a odvezla si tak zlaté tři body.

"V první řaddě bych chtěl hráčům poděkovat za statečný a obětavý výkon," předeslal trenér Čáslavi Oldřich Abrhám. "Celých devadesát minut jsme hráli v oslabení tří hráčů," naznačil a pokračoval: "Dnešní výkon ale koresponduje s našimi předešlými zápasy. Hrajeme slušně, dobře, naše hrá má smysl a logiku. Bohužel nám scházely góly. Dnes jsme se konečně ze sedmi, osmi vyložených šancí dvakrát prosadili a to rozhodlo. Soupeři jsme nedovolili vůbec nic, horzil jenom ze standardek, protože tam má vysoké hráče. Jinak byl bez šance. Mě potěšilo, když nám domácí diváci po zápase gratulovali k dobrému výkonu. To potěší nejvíce a hovoří za vše."

Branky: 13., 61. Záviška. Rozhodčí: Vrzal - Němec, Rejžek. ŽK: Kovařík, Pavlík - Váňa, M. Ujec. Zápy: Rodinger - Duben, Hakl, Doležal (33. Šimeček), Petržílka (57. Glasnovič) - Jelínek (60. Chrobák), Pavlík, Kalivoda, Kovařík (65. Snop), Svoboda - Bálek (76. Novotný). Trenér Michal Mašek. Čáslav: Kotěra - Prokopec, Karal, Tischler, Kunášek - O. Ujec, Váňa - Záviška, M. Ujec, Vlkanova (90. M. Frejlach) - Maxa. Trenér Oldřich Abrhám.