Jiří Antoš: "Tentokrát mě hráči nepotěšili"

27. únor 2010, 17:25

Čáslav - Proti minulému týdnu fotbalisté FC Zenit Čáslav B svého trenéra Jiřího Antoše zklamali. V neděli sehráli zápas s třetím týmem tabulky přeboru Královéhradeckého kraje, SK Jičín. Remíza s týmem z vyšší soutěže sice není špatná, ovšem v samotném zápase nehráli dobře a přes řadu příležitostí vstřelili jen jednu branku.

Čáslav B - Jičín 1:1 (0:1)

V zápase domácí prohrávali od 22. minuty, kdy Štěrbův nastřelený míč vrazil za Míškova záda Michálek - 0:1. Ve 28. min. tvrdou, ale ne umístěnou ránu O. Tomíška vyrazil gólman Dnusan a ve 39. min. měli Čáslavští asi největší příležitost prvního poločasu: M. Janda vysunul po pravé straně O. Tomíška, po jeho ostrém míči do malého vápna ale Král překopl bránu. "Měl jsem to na dlouhou nohu," vysvětloval. Ještě před tím se na druhé straně vyznamenal gólman Míška, na kterého postupoval osamocený Vích, čáslavský brankář ale vyškrábl lob na roh a zabránil tak jistému gólu.

Ve druhém poločase se na obrazu hry mnoho nezměnilo. V 52. min. Maxova hlavička zklouzla po tyči, poblíž se ale nenašel nikdo, kdo by dorazil. Vyrovnání přinesla 54. minuta: Matoušek precizní kolmou přihrávkou vyslal Maxu, který se probil mezi několika hráči a prostřelil i gólmana Dnusana - 1:1. V 59. min. M. Janda poslal do další šance Petra Váňu, ten se ale dostal do těžkého úhlu a vytěžil jen roh. V 60. min. po Olivově pasu postupoval na hostující bránu úplně osamocený Vojtíšek, jenž ale trefil jen gólmana. V 88. min. volný Maxa po rohovém kopu dobře nezasáhl míč hlavou a při závěrečném náporu střelu M. Janda vykopl Reháček a z druhé strany Hudec pálil také jen do brankáře. Zápas ukončila bomba O. Tomíška, které ale chybělo pár centimetrů.

"Minule jsem hráče asi moc přechválil," zdůraznil na začátek trenér FC Zenit Čáslav B Jiří Antoš a pokračoval: "Dnešní výkon mě moc nepotěšil. Po celé utkání jsme si nedokázali porazit se hrou. Jde jen o přístup hráčů - před utkáním i v jeho průběhu. Přesto, že jsme si připravili řadu příležitostí, jsme branku nedali. Pokud nejsem plně koncentrovaný na zápas, nebo nepracuji na maximum, štěstí nás opustí. Mrzí mě, že jsme alespoň trochu na výkon z minula nenavázali."

Branky: 54. Maxa - 22. Michálek. Rozhodčí: Pospíšil - Říha, Kracík. ŽK: Vejvoda - Petr Váňa. Čáslav B: Míšek (59. Potměšil) - Matoušek, Petr Váňa, J. Kročák, Svoboda (62. M. Kročák) - O. Tomíšek, M. Janda, Krupička (59. Oliva), Hudec (35. Vojtíšek) - Král (59. Hudec), Maxa. Trenér Jiří Antoš. Jičín: Dnusan - Votrubec, Reháček, Macháček, Vejvoda (80. Štěrba) - Horčička, Mikolášek, Gaubman, Vích (46. Brožíček) - Michálek, Štěrba (67. Vích). Trenéři Mikolášek - Matějka. Další zápas: Praha Kbely - Čáslav B (neděle od 14 hodin).