K výhře Uhlířských Janovic velmi výrazně přispěl výborný brankář Kmoch

27. únor 2013, 21:34
(aktualizováno: 27. únor 2013, 21:34)

Červené Pečky - Ve středeční dohrávce si fotbalisté FK Uhlířské Janovice připsali první vítězství v zimním turnaji. Porazili domácí Červené Pečky, když o výhře rozhodl v závěru utkání Pavel Kulhánek.

Č. Pečky - U. Janovice 2:3 (1:1)

V první desetiminutovce musel hostující gólman Kmoch řešit nepříjemnou střelu Kubáta, na druhé straně ve 29. min. vedl rychlý protiútok Strnad, ale vracející se obránci mu zakončit nedovolili. Ve 35. min. Rejthárek parádní kolmicí uvolnil Žohu, jehož špičkou kopačky vychytal gólman Kmoch, jenže dobíhající Adamec z dorážky otevřel skóre - 1:0. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat: Kopecký po akci Wolfa s Vl. Svobodou v dobré pozici podklouznul, po autovém vhazování ale ránu Vl. Svobody z otočky brankář Malý zřejmě podcenil - 1:1.

Začátek druhé půle patřil uhlířům, kteří se také ujali vedení: V 51. min. Černík po straně poslal M. Svobodu, z jehož přihrávky profitoval Strnad - 1:2. Domácí ale z dobré kombinační akce, po níž Kubát prostřelil Kmocha, srovnali v 59. min. na 2:2 a na další minuty hřiště ovládli. Jenže skvěle zachytal Kmoch, který soupeři nedovolil ani jednu branku, navíc si své přiležitosti připravili i uhlíři: V 82. min. Černík mířil vedle. V samotném závěru domácí zahrávali dva trestné kopy z hranice šestnáctky, po centru Kubáta z druhé standardní situace Bareš otřel balón jen o tyč. A tak zápas rozhodli hosté: V 88. min. se Strnad protáhl po levé straně a na jeho přihrávku si seběhl před malé vápno volný P. Kulhánek - 2:3.

Pro Červené Pečky šlo o předposlední přípravné utkání před startem jarní části I. A třídy. "Opět se přihlásila naše bolest - neproměňujeme šance," pokrčil rameny domácí kouč Jan Půža. "Dostaneme se do hry, vyhovíme si přihrávkou, zvládneme přechodovou část, ale finální část nám bohužel vázne," přiznal a dodal: "Koncovku trénujeme, střílíme na bránu. Zápas je ale vždycky něco jiného."

"Místy se nám hra znovu nedařila," připustil trenér U. Janovic František Machurka a pokračoval: "Zbytečně jsme několikrát pokazili přihrávky. Posledních dvacet minut nás soupeř doslova honil, uhráli jsme to se štěstím a také díky gólmanovi Kmochovi, který chytal výborně."

Branky: 35. Adamec, 59. Kubát - 39. Vl. Svoboda, 51. Strnad, 88. P. Kulhánek. Rozhodčí: Holý. Bez karet. Č. Pečky: Malý (39. Bláža)  - Král (46. Hervert), Bareš, Herčík (52. Mar. Novák, 80. Hradílek), Mich. Novák - Adamec (71. J. Kulhánek), J. Kulhánek (56. Herčík) - Rejthárek (35. Mar. Novák, 46. Rejthárek), Janovský - Žoha, Kubát. Trenér Jan Půža. U. Janovice: Kmoch - Vedral, T. Kulhánek, Černík, Veliký (46. Srba) - D. Kulhánek (65. Hrbek), Wolf, Uher (65. Blecha), Strnad - Kopecký (46. M. Svoboda), Vl. Svoboda (46. P. Kulhánek). Trenér František Machurka.