Kutnohoráci skvěle těžili ze standardních situací, vyhráli v Lysé nad Labem

31. srpen 2010, 15:56
(aktualizováno: 31. srpen 2010, 15:56)

Kutná Hora - Ve druhém kole krajského přeboru mladších žáků zavítali fotbalisté kutnohorské Sparta na hřiště Lysé nad Labem a ve výstavním městě předvedli výstavní využití standardních situací.

Lysá n. L. - Kutná Hora 1:7 (1:4)

Do utkání oba celky vstoupily plné odhodlání a hra byla dlouho vyrovnaná. V 7. minutě sparťané nastřelili při odkopu ruku vlastního hráče a rozhodčí nařídil přímý kop ze vzdálenosti 22 metrů. Domácím se podařilo obstřelit tříčlennou zeď a přízemní střela si našla cestu do sítě pod tělem chybujícího brankáře Foršta 1:0. Paradoxně gól přinesl uklidnění Spartě, která si od této chvíle podmanila střed hřiště, přehrávala soupeře a dostávala se do gólových šancí. V 16. minutě domácí faulovali Brůžu, který sám z přímého kopu s pomocí brankáře domácích srovnal na 1:1. Sparta se dostávala do šancí i nadále, přesně a rychle kombinovala ve středu  hřiště a její záložní řada připravovala šance pro útočníky. Po rychlé kombinaci s Culkem unikl Masopust na pravé straně a jeho centr na malé vápno promáchl ve vyložené šanci Uher. Další Masopustův únik  řešil domácí obránce až hrubým faulem zezadu těsně před pokutovým územím. K míči se postavil Brůža a opakovanou střelou prostřelil zeď i brankáře 1:2. V 23. minutě vysunul dlouhým pasem za obranu Vojtíšek Suchomela. Ten zabojoval o míč, nevypustil souboj s brankářem, vypíchl si míč kolem něho a z těžkého úhlu poslal míč do sítě 1:3.  Gólový účet první půle zakončil, po Suchomelově rozehrávce rohového kopu na přední tyč, střelou halfvolejem opět Brůža 1:4.

I začátek druhé půle přinesl stejný obraz. V 33. minutě se Masopust za půlkou zasekávačkou zbavil obránce a průnik zakončil prudkou střelou do tyče. Hned v následující 34. minutě rozehráli hosté signál z rohového kopu a Brůža zvýšil na 1:5. Sparta o poločase prostřídala brankáře a tak se Foršt objevil na hrotu útoku. Hned po chvilce svého pobytu na hřišti se dostal do stoprocentní šance, když Culek zachytil dlouhý výkop domácích, Masopust se zbavil bránících hráčů a uličkou poslal Foršta do zakončení. Bohužel kutnohorský gólman tuto svoji první šanci neproměnil. Ve 48. minutě se podařilo sehrát další signál z rohu a po přihrávce Suchomela  zvyšoval Brůža na 1:6. 50. minuta přinesla akci u pravé lajny, kde Suchomel přesprintoval domácího beka a  poslal centr do vápna na který si naběhl z pozice útočníka Foršt, kličkou si položil gólmana a přesnou střelou odčinil své  brankářské zaváhání z první půle 1:7. Další vyložené šance spálily či prováhali  Suchomel, Uher, Vojtíšek a Kraus. Utkání ukončila píšťalka rozhodčího minutu před koncem přesně ve chvíli, kdy domácí obránce sestřelil ve vápně zezadu Uhera. A … zželelo se rozhodčímu milých dítek a než karta a penalta proti domácím přišlo předčasné ukončení zápasu.

Hodnocení trenérů: "I přes výrazné vítězství nejsme úplně spokojeni. Chyběla  nám větší aktivita a produktivita útočníků.  Mužstvo střídá chvilky, při kterých si hráči plní individuální úkoly a kdy hrajeme pěkný kombinační fotbal, s chvílemi, kdy se dopouštíme hrubých pozičních chyb a hrajeme spíše holomajznu. Protože si však hráči na velké hřiště stále ještě zvykají, věříme ,že obraz hry se ještě zlepší."

Branky K. Hory: Brůža 5, Suchomel, Foršt. K. Hora: Foršt – Kraus, Vaněk, Pavlík, Gygal  – Zelenka, Brůža , Culek, Masopust – Vojtíšek, Uher. Střídali Suchomel, Markup, Dan Berka.