Kutnohorská rezerva se na čelo tabulky nedotáhla, s Chotusicemi jen remizovala

10. říjen 2021, 13:08

Kutná Hora – Po sobotní prohře vedoucího Malína se fotbalisté Sparty Kutná Hora B mohli dotáhnout na čelo tabulky. Potřebovali k tomu doma porazit v 11. kola okresního přeboru Chotusice:

K. Hora B – Chotusice 2:2 (1:0)

V nedělním dopoledním chladném ránu se hrálo dlouho bez šancí. Těžiště hry se postupem času přeneslo přece jen na polovinu hostů, a ještě před přestávkou Kutnohorští dokázali skórovat, když jejich akci zakončil přesně Kolůvek – 1:0.

Druhý poločas naopak začal v režii hostů: Tečovaná střela J. Goliáše skončila těsně vedle kutnohorské brány, z šance Žilky byl také pouze roh a hosté se dočkali až v 69. min.: Dlouhý pas z trestného kopu propadl kutnohorské obraně a závar ukončil Vančura – 1:1. V 73. min. si domácí obrana neporadila s únikem Pivničky a s rezervou Kutné Hory to vypadalo zle. Domácí znovu nakopla až 75. min.: Gygal nastřelil míč z pravé strany do malého vápna Chotusic a Tichý srovnal na 2:2.

Podle trenéra Sparty Kutná Hora Stanislava Lebedy je remízový výsledek spravedlivý. „Byl to vyrovnaný zápas s řadou nepřesností, spíše bojovný než fotbalový,“ shrnul utkání a navázal: „Nelíbila se mi ani větší část prvního poločasu, postrádal jsem nasazení, komunikaci. Dlouho nám trvalo, než jsme se probrali."

Chotusický trenér Ladislav Rajm připomněl kombinovanou sestavu svého celku: „Opět bylo vidět, že pokud udržíme kostru týmu, jsme schopni hrát fotbal,“ upozornil a pokračoval: „V prvním poločase jsme čekali, s čím domácí přijdou. Dostali se nám tam dvakrát a jednou skórovali. Prohrávali jsme, do druhé půli jsme proto museli přeskupit řady a zápas otočili ve svůj prospěch. Z jedné akce Kutná Hora vyrovnala a nakonec si myslím, že bod pro oba týmy je spravedlivý.“

Branky: 41. Kolůvek, 75. Tichý – 69. Vančura, 73. Pivnička. Rozhodčí: T. Volenec – J. Volenec, Ledvina. ŽK: Mach, Lebeda – Pivnička. Diváků: 50. K. Hora B: Jeřábek – D. Gygal, Exner (56. Lebeda), O. Nedvěd, Michálek (46. Lenk) – Tichý, Secký, Puchoň, Kolůvek – Auer, Hradílek (46. Mach). Trenér Stanislav Lebeda. Chotusice: M. Výborný – Kuna, Žilka, J. Goliáš, Tuzar – Stárek, R. Goliáš, Pivnička, Černý (80. Vobořil) – Vančura (90. J. Roubíček), Mar. Hubáček. Trenér Ladislav Rajm.

1 Malín 8 6 0 0 1 30:7 19
2 Kácov 8 6 0 0 1 21:10 19
3 Kutná Hora B 8 5 0 0 1 25:13 17
4 Církvice 8 4 0 0 2 18:18 14
5 Tupadly 8 4 0 0 3 16:10 13
6 Nové Dvory 8 4 0 0 4 16:11 12
7 Chotusice 8 3 0 0 2 14:13 12
8 Paběnice 8 3 0 0 2 15:18 12