Kutnohorská Sparta rozhodla zápas s FC Velim gólem přímo z rohu!

25. březen 2023, 13:01

Kutná Hora – Po minulém týdnu, kdy fotbalisté Sparty Kutná Hora porazili Horky 4:1, nastoupili v sobotu dopoledne k domácímu utkání 19. kola krajského přeboru, ve kterém čelili obhájci prvenství FC Velim. Na podzim Sparta na hřišti soupeře prohrála 4:0 a o to větší motivaci do sobotního souboje měla:

Kutná Hora – Velim 1:0 (1:0)

Hra v prvním poločase diváky moc nezahřála, kromě jedné šance hostů nebo zranění Korence toho příliš neviděli. Fotbal mezi vápny byl plný soubojů, dlouhé míče a centry ze standardních situací kutnohorská obrana spolehlivě sbírala a domácím ve finální fázi útoku chyběl větší klid a přesnost. Jedinou velkou šanci první půle přinesla 21. min., kdy se po souboji France s Jíchou v domácím pokutovém území dostal míč k Michálkovi, který měl před sebou už jen prázdnou bránu Sparty, ale přestřelil. Smutný okamžik si prožil hostující Adam Korenc, který kvůli zranění ruky musel střídat. Branky se fanoušci přece jen dočkali, když ve 41. min. Pleva zakroutil rohový kop na vzdálenější tyč a míč zapadl do horního růžku za Drápelova záda – 1:0.

Ve druhé hosté více přitlačili, do kutnohorského pokutového území létalo více centrů i rohových kopů, domácí obrana ale odolávala. Ve 49. min. parádní hlavičku Jíchy po centru z pravé strany vytáhl ještě parádnějším zákrokem Malý na roh, při některých útocích Velim zastavilo také ofsajdové postavení. V 87. min. byli hosté vyrovnaní asi nejblíže, kdy se do obrany prodrali Jícha s Dudkem, jehož zakončení se ale otřelo jen o břevno branky Malého. Kutné Hoře se naopak otevírala obrana soupeře, ve které pracoval zejména Cimr. Dostal se do některých nadějných pozic, ale buď nezakončil anebo netrefil branku, tak jako třeba v 89. min. po přihrávce V. Němce.

Kutnohorští po závěrečném hvizdu prožívali velké emoce. „Byl to hlavně boj, fotbal šel trochu stranou,“ oddechl si sportovní manažer Kutné Hory Miloš Malina. „Ke konci už byl zápas trochu vyhrocený, podle mě to Velim neunesla, na to, jaké má hráče. Myslel jsem si, že nás přejedou,“ přiznal a dodal: „Naši kluci to odbojovali, klobouk dolů. Je vidět, že i s mladým mužstvem se dá pracovat a že když chtějí, jde to.“ Zápas nedohráli zkušení Libor Křelina a Marek Wolf, který střídali kvůli zranění. „Oba mají svalová zranění, svou daň si zřejmě vybrala zimní příprava na umělé trávě,“ uzavřel Miloš Malina.

Velimský trenér Radim Truksa očekával od svého týmu daleko lepší výkon v prvním poločas. „První půle byla z naší strany mdlá. Přesto jsme si dokázali vypracovat některé šance, ale nedali jsme, Kutná Hora, aniž by za první poločas vystřelila na bránu, vedla 1:0,“ shrnul první dějství. „Takový gól, to se nevidí snad ani v žácích,“ poznamenal a pokračoval: „Ve druhém poločase jsme byli lepší, soupeře jsme zmačkli. Bylo vidět, že chceme výsledek otočit, bohužel bychom dnes nedali gól snad ani do půlnoci, i když jsme šancí měli dost.“

Branka: 41. Pleva. Rozhodčí: Nerad – Budil, Brýl. ŽK: Piskač, Němec V. – Náděje, Čapek, Jícha. Diváků: 250. Kutná Hora: Malý – Čičatka, Nekvinda, Franc, Pleva – Honc (79. Šámal), Wolf (62. V. Němec), Piskač, M. Exner – Lib. Křelina (53. Cimr), Strnad. Trenér Petr Malý. Velim: Drápela – Čapek, Náděje, J. Petrů, Kosina (46. Dudek) – Vácha, Michálek, Korenc (33. T. Němec), Koděra, L. Šindelář (85. Kasal) – Jícha. Trenér Radim Truksa.