Kutnohorští fotbalisté jdou v poháru dál a mohou se těšit na prvoligovou Slavii Praha

29. červenec 2012, 19:45
(aktualizováno: 29. červenec 2012, 21:39)

Holice – Fotbalisté Kutné Hory dali v pohárovém utkání zapomenout na výsledkovou mizérii z přípravných duelů. Po povedeném výkonu dokráčeli v Holicích k zaslouženému vítězství. Díky tomu vyzvou v dalším kole Poháru České pošty prvoligovou Slavii Praha!

Holice – Kutná Hora 0:2 (0:1)

Úvod vyšel hostům téměř na jedničku. V rozmezí deváté až dvanácté minuty se totiž útočník Melechovský zjevil hned třikrát sám před gólmanem domácích. Ovšem ani jedna z jeho vyložených příležitostí v síti neskončila.

Kutnohorské Spartě v Holicích skvěle vycházel rychlý přechod do útoku, když hbitý Vančura připravoval svými přesnými pasy příležitosti právě pro Melechovského.

Chvíli před poločasovou přestávkou přišel stěžejní okamžik zápasu. Vančura již po několikáté skvěle vysunul Melechovského, který po kontaktu s brankářem Holic v pokutovém území upadl a kopala se penalta! Tu s troškou štěstí proměnil právě Melechovský – 0:1.

Fobalisté Holic si v zápase vypracovali pouze dvě gólové příležitosti. Pět minut po změně stran nejprve ze šesti metrů přestřelil Krpata. Největší možnost ke srovnání skóre měli domácí v 67. minutě. Fidra v samostatném úniku ovšem při přehazování Šimona nezvolil správnou trajektorii míče a kutnohorský brankář jej vyrazil konečky prstů.

Ještě předtím ale spálili dvě tutovky hosté. Nejprve Černohlávek z hranice velkého vápna napálil nohy gólmana Brandy. Ten vzápětí zlikvidoval i střelu Vančury. O definitivní podobě výsledku se tak rozhodlo až deset minut před koncem zápasu, kdy Filipcovu nepovedenou střelu usměrnil do brány na zadní tyči dobíhající Melechovský.

Po povedeném výkonu se tak kutnohorští fotbalisté mohou v dalším pohárovém kole těšit na celek pražské Slavie.

Branky: 44. (pok. kop) a 80. Melechovský.

Rozhodčí: Slavíček – Novotný, Starý. Žluté karty: Skalický, Branda, Fidra – Skokan. Diváků: 120.

Holice: Branda – Žák, Jedlička, Pištora, Skalický – Krpata, Ujec, Kopřiva, Fidra – Jeřábek (70. Valenta), Ručka.

Kutná Hora: Šimon – Skokan, Šváb, Mach, Fiipec – Urban, Černohlávek, Růžička, Vančura (87. A. Schwarz), Auer (83. M. Frejlach) – Melechovský (89. Vodička). Trenér Radim Truksa.