Kutnohorští fotbalisté si připsali další výhru, tři body trefil z penalty stoper Franc!

12. duben 2015, 19:07
(aktualizováno: 12. duben 2015, 20:02)

Kutná Hora – Fotbalisté Kutné Hory ve 21. kole divizní skupiny C přivítali na domácím hřišti celek Pěnčín/Turnov. V dresu hostí se představil odchovanec Slavoje Vrdy Petr Papoušek, který do roku 2011 ještě válel v první lize za Slovan Liberec. Pozornou obranu domácích pak testoval také Vojtěch Hadaščok, který je na současné soupisce libereckého klubu.

Kutná Hora – Pěnčín/Turnov 1:0 (0:0)

Hosté působili v prvním poločase aktivnějším dojmem. Nicméně domácí obrana své povinnosti zvládla a nabídnuté pološance k brance nevedly. O nejvzrušivější moment prvního dějství se tak postarali fotbalisté Kutné Hory. Těsně před pauzou pláchl po levé straně Křelina, šajtlí hledal naběhnutého Antoše, který na míč nedosáhl, ovšem balón doputoval až k úplně volnému Váchovi jenž ve vyložené pozici přestřelil bránu hostí.

V 54. minutě měli stoprocentní šanci i hosté. Papoušek vybídl do samostatného úniku Bernáta. Ten ve vyložené pozici nahrával pod sebe Hadaščokovi, jehož střele do prázdné brány vystavil stop skluz obránce Nekvindy! Zahrozili také domácí, když Křelina vyslal do samostatného úniku Antoše, který si ale v rozhodující moment míč ukopl.

Skóre se tak měnilo až v 77. minutě, kdy Wolf vydoloval balón v pokutovém území hostí, následoval faul a rozhodčí Kapoun nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil stoper Franc – 1:0. V 84. minutě zaváhal při rozehrávce Skokan. Hostující Bernát se zmocnil míče, jeho centr však Hadaščok poslal nad Zichovu bránu. Definitivní podobu výsledku mohl dát střídající Šesták. V posledních vteřinách pádil sám na brankáře Kubáta. Svůj únik ale zakončil ranou vysoko nad branku. To už ale nic nezměnilo na tom, že se Kutnohorští mohli radovat z cenného vítězství.

Trenér Kutné Hory Jan Holík si byl dobře vědom síly soupeře: „Byl to pro nás nesmírně těžký zápas, protože Pěnčín přijel doplněný o některé hráče. Hráli vepředu ve čtyřech, pěti hráčích. To nám dělalo v prvním poločase problémy,“ připustil Holík a pokračoval: „Pološance, co hosté měli, neproměnili. V prvním poločase byli opticky lepším týmem. My jsme měli ve 43. minutě jasnou gólovou šanci, kterou jsme bohužel neproměnili. To byla škoda,“ litoval kouč domácího týmu.

„Řekl bych, že ve druhém poločase tempo ze strany soupeře trochu opadlo. My jsme se dostali z tlaku a měli jsme i gólové příležitosti. Vyhráli jsme jedna nula se štěstím, ale odvedli jsme poctivý výkon. Byl to kvalitní soupeř a vítězství je pro nás velmi cenné,“ konstatoval Jan Holík.

Branka: 77. Franc pok. kop.

Rozhodčí: Kapoun – Klupák, Krupka. Žluté karty: Zich, Skokan, Antoš, Wolf – Hadaščok, Papoušek. Diváků: 173.

Kutná Hora: Zich – Skokan, Schwarz, Franc, Nekvinda – Vácha (87. Hačka), Vocel (62. Bora), Wolf, Urban (75. Šindelář) – Křelina, Antoš (90. Šesták). Trenér Jan Holík.

Pěnčín/Turnov: Kubát – Mudra, Novotný, Karisik, Petřík – Finklár, Papoušek, Beníšek, Bernát – Hadaščok, Bárta.